nová fiesta do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Nová Fiesta do prodeje

Nová Fiesta do prodeje

11.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Začátek výroby nové generace Fordu Fiesta se blíží. Importér pro ČR proto už zveřejnil ceny pro český trh a tím oficiálně zahájil prodej. V rámci zaváděcí nabídky dostanou všichni zákazníci zdarma pětiletou záruku.
Sedmá generace Fordu Fiesta přijede do České republiky na přelomu června a července. Na rozdíl od svých předchůdkyň nebude nová Fiesta patřit do hlavního proudu v segmentu malých aut, ale chce mířit do jeho horní části. V segmentu malých aut Ford se bude o přízeň zákazníků ucházet se dvěma modely - kromě Fiesty i cenově dostupným modelem Ka+.
 
Jako prémiový malý vůz bude nová Fiesta vybavena bezpečnostními a komfortními technologiemi jako jsou například funkce Pre-Collision Assist s detekcí chodců za snížené viditelnosti, aktivní parkovací asistent nebo přední kamera. Kromě toho dostane nový Ford Fiesta i nejvyšší verzi infotainmentu Sync 3 s až 8“ displejem a jako první Ford vůbec prémiový audiosystém B&O Play.
 
Letos v létě se v České republice objeví standardní verze Trend a bohatě vybavená Titanium. Později přijde na trh luxusní Vignale a sportovně střižená varianta Ford Fiesta ST-Line.
 
Pro nový Ford Fiesta budou k dispozici celkem čtyři motory“ tři zážehové - 1,1 l o výkonech 51 kW (70 k) nebo 63 63 kW (85 k) s pětirychlostní převodovkou a 1,0 EcoBoost/74 kW (100 k) s možností volby mezi šestirychlostní přímo řazenou nebo automatickou převodovkou. Jediný turbodiesel je 1,5 TDCi/63 kW (85 k) se šestirychlostní převodovkou.
 
Nová Fiesta je proti současné generaci větší ve všech rozměrech. Její délka je 4040 mm a rozvor náprav 2493 mm. Zavazadlový prostor bez náhradního kola má objem 303 l/984 l.
 
Ceny nového Fordu Fiesta začínají na 304 990 Kč za verzi Trend s třídveřovou karoserií a motorem 1,1 (70 k), s pětidveřovou karoserií 321 990 Kč. V základní výbavě má rádio s 4,2“ displejem, ovládáním na volantu a Bluetooth, klimatizaci, centrální zamykání a možnost nastavení rychlosti.
 
Pětidveřová verze Titanium s motorem EcoBoost a šestirychlostní přímo řazenou převodovkou přijde na 387 990 Kč. V rámci zaváděcí nabídky dostanou všichni zákazníci k vozu i pětiletou záruku zdarma. K dispozici je i několik variant financování od společnosti Ford Credit, například úrok 2,99 % s měsíční splátkou 3555 Kč.