nová honda cr-v | Aktuality | autoweek.cz

Nová Honda CR-V

Nová Honda CR-V

14.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová Honda CR-V slibuje více prostoru, komfortu, pohodlí a nové techniky. Díky delšímu rozvoru je interiér prostornější, ačkoli délka vozu zůstává stejná. Poprvé je u modelu CR-V se zážehovým motorem k dispozici také verze se sedmi sedadly.
Od uvedení prvního vozu CR-V na trh v roce 1995 představuje tento model v segmentu SUV vzor pro nejlepší využití obestavěného prostoru. Nová generace, která přijde do Evropě už letos, staví na tomto dědictví s cílem stát se nejpraktičtějším a nejkomfortnějším CR-V.
 
Na začátku příprav nového modelu CR-V konstruktéři firmy Honda zásadně přepracovali platformu. Kola byla posunuta dále k rohům a tak se prodloužil rozvor náprav o 40 mm a zvýšila se světlá výška o 40 mm. Prodloužení rozvoru spolu se zvětšením šířky o 35 mm přinesly větší prostor pro cestující, ačkoliv celková délka vozu zůstala zachována.
 
Zvětšil se úhel otvírání zadních dveří, což ve spojení s větším prostorem pro cestující znamená snazší nastupování a vystupování z vozu i lepší přístup pro upevnění dětských sedaček. Nová Honda CR-V se zážehovým motorem bude na přání k dispozici také v sedmimístné verzi, u níž budou sedadla ve všech třech řadách sklopná. U sedmimístné verze lze sedadla v druhé řadě posunovat o 150 mm a umožnit tak dostatečně velký prostor pro nástup i pohodlné sezení vzadu. Když se třetí řada nevyužívá, lze opěradla sedadel sklopit dolů a překlopit dopředu, čímž se zvětší zavazadlový prostor.
 
Objem zavazadlového prostoru Honda zatím neuvedla, nicméně slibuje, že budenejvětší v segmentu kompaktních SUV a jeho vstupní otvor je největší, jaký kdy CR-V mělo. Zavazadlový prostor má maximální délku 1830 mm u pětisedadlové verze nebo 1800 mm u sedmisedadlové, což oproti předchozí generaci představuje prodloužení o 250 mm. Vejde se sem např. horské kolo s velikostí rámu 19,5".
 
První dodávky nové generace Hondy CR-V se v Evropě očekávají na podzim roku 2018. Verze se zážehovým motorem 1,5 VTEC Turbo budou k dispozici od uvedení modelu na trh. Pětidveřová verze s hybridním pohonem bude následovat počátkem roku 2019.
 
  • Nová Honda CR-V
  • Nová Honda CR-V
  • Nová Honda CR-V
  • Nová Honda CR-V