nová honda jazz bude hybrid | Aktuality | autoweek.cz

Nová Honda Jazz bude hybrid

Nová Honda Jazz bude hybrid

10.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Honda plánuje kompletně elektrifikovat všechny své modely dostupné na evropském trhu. Automobilka oficiálně potvrdila, že nový Jazz dostane hybridní technologii i-MMD a jméno nového městského minielektromobilu bude Honda e.
V rámci strategie Electric Vision mají být všechny vozy Honda do roku 2025 elektrifikovány. Elektrifikace se nevyhne ani nejmenšímu hatchbacku na evropském trhu. Honda nabízí hybridní pohon s více režimy Intelligent Multi-Mode Drive (i-MMD) už několik let, ale do Evropy dorazil až v lednu v modelu CR-V Hybrid. Jazz dostane jeho menší verzi. Jejím základem je trakční elektromotor, který většinu času sám pohání automobil. Zážehový motor je vypnutý nebo roztáčí generátor aby vyráběl elektrický proud a jím nabíjel akumulátor, případně přímo poháněl elektromotor. Spalovací motor se k pohonu auta připojuje prostřednictvím uzamykací spojky pouze při jízdě vyšší rychlostí.
 
I čtvrtá generace nejmenší Hondy na evropském trhu si zachová podobu malého MPV s vyšší stavbou a krátkou kapotou. Technické detaily se dozvíme až v říjnu, kdy bude mít Jazz oficiální výstavní premiéra na autosalonu v Tokiu.
 
Vůz Honda e, který byl v Ženevě představen jako výrobní prototyp, je prvním modelem společnosti Honda, který využívá unikátní platformu pro elektromobily. Tento minielektromobil nabídne dynamické jízdní vlastnosti se sportovně laděným pohonem zadních kol.
 
O vůz Honda e již vyjádřilo zájem více než 22 000 zákazníků po celé Evropě a zájemci mohou nalézt více informací na webových stránkách Honda.
 
  • Nová Honda Jazz bude hybrid
  • Nová Honda Jazz bude hybrid