nová insignia grand sport - nejprve jako vauxhall | Aktuality | autoweek.cz

Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall

Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall

07.12.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel na autosalonu v Ženevě představí novou generaci modelu Insignia. První oficiální fotografie nové Insignie Grand Sport už byly zveřejněny - pod britskou značkou Vauxhall, nicméně s volantem vlevo…
Insignia Grand Sport využívá zcela novou platformu. Podobně jako u modelu Astra se optimalizovanou konstrukcí a použitím lehkých materiálů (mj. jde o první Opel s hliníkovou kapotou) podařilo snížit hmotnost až o 175 kg. Přitom se rozvor náprav se prodloužil o 92 mm na 3007 mm. Také součinitel aerodynamického odporu cx=0,26 je jedním z nejlepších ve třídě.
 
Kromě liftbacku Insignia Grand Sport se bude vyrábět i kombi Insignia Sports Tourer a crossover s podobou off-roadu Insignia Country Tourer Sports Tourer. Od roku 2018 se k nim do výrobního programu v Rüsselsheimu přidá i z Insignie odvozený Holden Commodore určený pro australský trh.


Inteligentní pohon všech kol
Insignia Grand Sport bude k dispozici s řadou přeplňovaných motorů, které budou upřesněny až při ženevské premiéře. Novinkou mezi převodovkami bude vysoce účinná osmirychlostní automatická, která ale bude zpočátku k dispozici jen v kombinaci s pohonem všech kol.
 
Nový inteligentní pohon všech kol využívá dvě elektronicky ovládané lamelové spojky nahrazující zadní diferenciál. Poprvé bude Opel u Insignie Grand Sport používat i systém vektorování točivého momentu, zvyšující stabilitu vozu a zaručující lepší kontrolu ve všech situacích, zejména při jízdě na extrémně kluzkém povrchu.
 
Vylepšený podvozek FlexRide je základem pro optimalizaci chování vozu v závislosti na jízdních podmínkách. Přizpůsobuje reakci tlumičů, řízení, odezvu plynu a řazení u samočinné převodovky buď nezávisle, nebo na základě předvolených režimů Standard, Sport nebo Tour podle výběru řidiče. V závislosti na zvoleném režimu se mění i načasování zásahů ESP. Nové centrální software Drive Mode Control je základem adaptivního podvozku. Kontinuálně analyzuje informace poskytované senzory, nastavení a rozpoznává individuální styl jízdy řidiče.
 
Další vylepšení unikátních světlometů IntelliLux LED Matrix
Jednou z vrcholných inovací je nová generace inovativních světlometů IntelliLux LED Matrix. Ty používají 32 LED segmentů, tedy dvakrát víc než vysoce ceněné světlomety modelu Astra. Zvýšený počet LED prvků umožňuje použití více světelných vzorců ještě lépe se přizpůsobujících různým dopravním situacím.

Nové světlomety reagují přesněji a přechody mezi jednotlivými režimy jsou bezproblémovější. To přináší další zlepšení kvality rozložení a intenzity světla. Pro zlepšení viditelnosti při průjezdech zatáčkami s dálkovými světly konstruktéři přidali novou funkci, při níž intenzita světla z vnitřních segmentů matrice roste podle natočení volantu. Kromě toho rozšíření účinku při plném dálkovém osvětlení poskytuje dodatečné nasvícení až do vzdálenosti 400 m.
 
Zábavu na cestách a konektivitu zajišťuje nejnovější systém IntelliLink kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. O konektivitu se stará průkopnický systém Vauxhall OnStar, který nabízí služby jako jsou automatické hlášení nehod nebo pomoc při odcizení vozidla.

Společně s uvedením Insignie Grand Sport na trh bude spuštěna i nová objednávací služba, která umožní prostřednictvím systému OnStar získat radu pro volbu hotelu i rezervaci pokojů. Kromě toho bude možné k Wi-Fi hotspotu připojit až sedm zařízení.
 
  • Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall
  • Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall
  • Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall
  • Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall
  • Nová Insignia Grand Sport - nejprve jako Vauxhall