nová insignia vyjíždí | Aktuality | autoweek.cz

Nová Insignia vyjíždí

Nová Insignia vyjíždí

13.01.2020 | Global Press Agentur | Aktuality

Opel uvádí na trh modernizovaný model Insignia. Špičkový model z Rüsselsheimu slaví svou světovou premiéru na autosalonu v Bruselu. V prodeji bude od února.
Modernizovaná Insignia se představuje jako sportovní GSi, elegantní Grand Sport a kombi Sports Tourer se zcela nově vyvinutými zážehovými i vznětovými motory. K tomu se přidávají nové převodovky se sníženými třecími ztrátami. Kupující si mohou vybrat mezi šestirychlostní přímo řazenou převodovkou, převodovkou s plynulou změnou převodů a automatickou osmi- nebo devítistupňovou převodovkou. To vše dohromady snižuje spotřebu, tedy i emise, a současně zvyšuje jízdní komfort. Opel se zaměřil na hospodárnost. Ve srovnání se svým předchůdcem se sníží spotřeba až o 18 %, takže kombinované emise CO2 klesly na přibližně 100 g/km (podle NEDC).
 
Insignia GSi s přeplňovaným zážehovým dvoulitrem o výkonu 169 kW (230 k), který je prvním u Opel s deaktivací válců, je k dispozici i s pohonem všech kol Twinster s vektorováním točivého momentu.
 
K oživení designu pomohly mj. i mimořádně štíhlé světlomety s průlomovou technologií LED. Nové adaptivní světlomety IntelliLux LED Pixel nyní mají 84 prvků v každém světlometu. To znamená, že světlomety reagují ještě rychleji a přesněji než dříve, takže se dále zlepšuje viditelnost bez oslňování vozů vpředu. Nová generace světlometů IntelliLux LED Pixel nemá v tomto segmentu obdobu.