nová kia sportage přichází na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Nová Kia Sportage přichází na český trh

Nová Kia Sportage přichází na český trh

23.02.2022 | Matějka Antonín | Aktuality

Nová v pořadí již pátá generace modelové řady Sportage přináší atraktivní moderní design, pestrou paletu pohonných jednotek a bohatou standardní a příplatkovou výbavu.

Nová Kia Sportage vás již na první pohled zaujme svým kompaktním a velice propracovaným designem s typickou „tygří maskou“ jihokorejské automobilky a dynamickým bočním profilem se zajímavě tvarovaným C sloupkem plynule přecházejícím ve výrazný střešní spoiler. Neméně přitažlivé je i barevné provedení karoserie nabízející 13 základních odstínů a navíc 9 dvoubarevných variant s černou střechou, která podtrhuje společně s černou mřížkou chladiče sportovní ráz tohoto SUV.

Pátá generace modelové řady Sportage je jedním slovem „šmrncovní“ a své zákazníky si jistě najde i pro své další přednosti, z nichž jmenujme především širokou paletu pohonných jednotek kombinovaných s pohonem předních nebo všech kol. Stačí se podívat do firemního ceníku, a zjistíte, že si můžete vybírat z 12 různých variant pohonu a čtyř stupňů výbavy Comfort, Exclusive, TOP a GT-Line. Kromě klasických modelů se zážehovým či vznětovým motorem 1,6 T-GDi/1,6 CRDi (výkon 115 a 150 k) máte k dispozici i verze s mild-hybridním ústrojím MHEV, hybridním pohonem HEV a plug-in hybridní varianty PHEV (u nás budou v prodeji od dubna). Plug-in hybridní Kia Sportage, která využívá benzinový motor 1.6 T-GDi/180 k a trakční elektromotor o výkonu 66,9 kW s permanentními magnety, se může pochlubit systémovým výkonem 265 k. Jedná se o nejvýkonnější verzi celé modelové řady.

Pro hybridní modely Sportage navíc automobilka Kia připravila zcela novou generaci převodovek – sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku 7DCT pro modely MHEV a šestistupňovou samočinnou převodovku 6AT pro verze HEV a PHEV. Modely s elektronicky řízeným pohonem AWD využívají k optimálnímu přenosu hnací síly mezi kola přední a zadní nápravy lamelovou spojku a pro bezpečnou a komfortní jízdu v terénu či na zasněžených a rozbahněných cestách jsou opatřeny funkcí AWD Lock nebo programem Terrain Mode (novinka v modelové řadě Kia Sportage) s terénními módy Snow, Mud a Sand pro zlepšení trakce vozu ve sněhu, v bahně a v písku. Vrcholné verze GT-Line mohou být standardně vybaveny elektronicky řízeným systémem odpružení ECS, které zlepšuje stabilitu a odezvu vozidla v zatáčkách a zvyšuje komfort řidiče i všech spolucestujících při překonávání podélných i příčných překážek. 

Pátá generace modelové řady Kia Sportage byla navržena, vyvinuta a zároveň speciálně odladěna pro evropskou klientelu, což se odráží nejen v působivých jízdních parametrech jednotlivých verzí, ale rovněž v prostorovém řešení a výbavě interiéru, jemuž vévodí u vyšších stupňů výbavy velkoplošný digitální přístrojový štít a na něj ladně navazující 12,3“ dotyková obrazovka a multifunkční dotykový displej pro systém infotainmentu s navigací a klimatizací (systém online navigace využívá cloudové služby k získávání dopravních informací v reálné čase). Z dalších interiérových highlightů nových modelů Sportage jmenujme alespoň kamerový asistent sledování slepých úhlů v přístrojové štítu, třízónovou automatickou klimatizaci, sedadlo řidiče s pamětí či prémiový audiosystém Harman Kardon s 8 reproduktory. Ve srovnání s předchozí generací nabízí nová Sportage více místa na předních i zadních sedadlech. Ta jsou dělená v poměru 40:20:40 a po jejich sklopení do úplné roviny vznikne ve voze prostor o objemu až 1780 litrů.

A ještě dva nezanedbatelné údaje pro budoucí majitele vozu. Maximální přípustná hmotnost přívěsu nebrzděného a brzděného činí pro všechny verze 750 a 1650 kg. Základní model v pohonem předních kol a zážehovým motorem si můžete koupit za akční cenu 599 980 korun. 
 
 
 
 Kia Sportage – varianty pohonu

1.6 T-GDi/150 k – převodovka 6MT, pohon 4x2
1.6 CRDi/115 k – převodovka 6MT, pohon 4x2
1.6 T-GDi/150 k MHEV – převodovka 7DCT, pohon 4x2
1.6 T-GDi/150 k MHEV – převodovka 6iMT, pohon 4x4
1.6 T-GDi/180 k MHEV – převodovka 7DCT, pohon 4x4
1.6 CRDi/136 k MHEV – převodovka 6iMT, pohon 4x2
1.6 CRDi/136 k MHEV – převodovka 6iMT, pohon 4x4
1.6 CRDi/136 k MHEV – převodovka 7DCT, pohon 4x2
1.6 CRDi/136 k MHEV – převodovka 7DCT, pohon 4x4
1.6 T-GDi/230 k HEV – převodovka 6AT, pohon 4x2
1.6 T-GDi/230 k HEV – převodovka 6AT, pohon 4x4
1.6 T-GDi/265 k PHEV – převodovka 6AT, pohon 4x4
 
 
 
 
 

  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh
  • Nová Kia Sportage přichází na český trh