nová letní pneumatika dunlop sport maxx rt2 | Aktuality | autoweek.cz

Nová letní pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2

Nová letní pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2

04.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dunlop uvádí na trh novou vysoce výkonnou letní pneumatiku vyladěnou na maximální přilnavost a přesné řízení Dunlop Sport Maxx RT2.
Dunlop uvádí na trh novou, vysoce výkonnou letní pneumatiku Sport Maxx RT2, která nastupuje po mnoha cenami ověnčené řadě Sport Maxx RT. Nezávislý test, který na objednávku společnosti Dunlop uskutečnil TÜV, prokázal, že se nová pneumatika v segmentu Ultra-High-Performance (UHP) vyznačuje vynikající hodnotou přilnavosti a ovladatelnosti a zkušební okruh zvládá v ještě kratším čase než její předchůdkyně.

Dunlop vyvinul pneumatiku, která si zakládá na dosažení maximálního zážitku z jízdy. Při konstrukci nové pneumatiky Sport Maxx RT2 byly bohatým zdrojem zkušeností a inspirace dlouholeté aktivity značky Dunlop v motoristickém sportu, především dosažení mnoha vítězství ve vytrvalostních závodech automobilů.

„Jde o perfektní ultravýkonnou pneumatiku pro náročné řidiče, kteří hledají mimořádný zážitek z jízdy. Výsledky testů potvrzují, že jsme s touto pneumatikou v segmentu ultravýkonných pneumatik (UHP) dokázali obsadit silnou pozici,“ řekl ředitel marketingu osobních pneumatik Goodyear Dunlop v Evropě Alexis Bortoluzzi.

Hlavní technické rysy pneumatiky Sport Maxx RT2:
- evoluční směs běhounu s trakční složkou na bázi pryže pro maximální přilnavost na suché i mokré vozovce
- velké vnější bloky ramene pláště pro lepší záběr v zatáčkách než u předchozí řady
- rychlobrzdné elementy běhounu pro ještě kratší brzdnou dráhu, zejména při vysoké rychlosti, než u předchozí řady
- korunní kordová vrstva z vysokopevnostní oceli poskytuje při jízdě vynikající zpětnou vazbu a přesné řízení srovnatelné s předchozí generací.

Nová řada pneumatik Sport Maxx RT2 pokrývá rozměry 17“ až 21“, přičemž 80 % jejích specifikací je na trhu už od března.
  • Nová letní pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2
  • Nová letní pneumatika Dunlop Sport Maxx RT2