nová platforma psa evmp pro elektromobily | Aktuality | autoweek.cz

Nová platforma PSA eVMP pro elektromobily

Nová platforma PSA eVMP pro elektromobily

03.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Skupina PSA posiluje novou platformou eVMP (Electric Vehicle Modular Platform) svou elektrickou ofenzívu. V letech 2020 až 2025 v rámci podpory rozvoje e-mobility postupně přejde z platforem určených pro různé druhy pohonu na dvě plně elektrifikované platformy.
Podle skupiny PSA je z hlediska relevantnosti nabídky rozhodujícím faktorem být v dokonalém souladu s rozvojem trhu elektrických vozů. Vozy segmentů nižší střední a střední třídy od hatchbacků až po SUV, které se na trh v různých regionech světa dostanou počínaje rokem 2023, budou využívat touto novou výkonnou platformu eVMP (Electric Vehicle Modular Platform).
 
Platforma eVMP v sobě koncentruje veškeré technické know-how skupiny PSA. Díky optimalizované architektuře se bude k uložení akumulátoru využívat celá podlaha. Celková kapacita akumulátoru bude 60 až 100 kWh. Platforma bude s kapacitou 50 kWh na 1 metr rozvoru referencí na trhu s elektromobily a v závislosti na typu karoserie zajistí plně elektrický dojezd od 400 do 650 km (podle WLTP). Na některých trzích budou s využitím této moderní elektrické platformy nabízeny i hybridní verze aby bylo možné poskytnout řešení přizpůsobená každé potřebě mobility kdekoli na světě.
 
Efektivita platformy eVMP spočívá kromě vysoké úrovně technického výkonu také v optimalizaci nákladů na výzkum, vývoj a výrobu. Toho bylo dosaženo použitím určitých podsestav a existujících výkonných modulů akumulátorů.
 
Kromě toho byl analyzován i výrobní proces s cílem dosáhnout maximální synergie se stávajícími nástroji v továrnách skupiny PSA, což umožní snížit potřebné investice. Podle stejného principu výroby vlastních elektrických součástí doplňuje tato platforma komponenty vyvinuté a vyráběné v rámci skupiny PSA nebo společnými podniky na výrobu elektromotorů či jiných částí.
 
„Skupina PSA platformou eVMP opět prokazuje svou schopnost inovovat a vyvíjet nejmodernější a cenově dostupné technologie pro své zákazníky, a to i díky úsporám, které umožnily výrazné snížení investic do výzkumu, vývoje i výroby. Tato globální platforma umožní nabízet vozy, které budou maximálně ohleduplné k životnímu prostředí, budou reagovat na vyvíjející se očekávání našich zákazníků a zaručí potěšení z jízdy i bezpečnost na palubě, hodnoty, které jsou dnes základem reputace skupiny,“ prohlásil ředitel pro výzkum a vývoj ve skupině PSA Nicolas Morel.