nová škoda fabia combi se ukázala | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Fabia Combi se ukázala

Nová Škoda Fabia Combi se ukázala

01.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová Škoda Fabia Combi bude mít světovou premiéru zítra na autosalonu v Paříži. Objem zavazadlového prostoru vzrostl na 530 l a k tomu přidává mnoho praktických doplňků i možnost výběru nejmodernějších bezpečnostních a komunikačních systémů.

Na letošním autosalonu v Paříži se představí nejen nová Fabia, ale také Fabia Combi, jeden z nejoblíbenějších modelů v segmentu malých kombi. Od roku 2000 bylo na celém světě prodáno více než 1,1 milionu vozů Škoda Fabia Combi. Na evropské trhy vstoupí Fabia Combi v lednu 2015, tedy několik týdnů po zahájení prodeje nové generace modelu Fabia.

 

Fabia Combi sází na tradiční přednosti vozů značky Škoda, tedy dostatek vnitřního prostoru při kompaktních vnějších rozměrech, mnoho praktických doplňků i vyspělou techniku a výhodný poměr ceny a nabízené hodnoty.

 

Nová Škoda Fabia Combi je o 10 mm delší, 90 mm širší a 31 mm nižší než její předchůdkyně. Zvětšila se šířka interiéru (vpředu o 21 mm) a jeho délka (o 8 mm), navzdory nižší celkové výšce vozu mají řidič a spolujezdec i více místa nad hlavou. S rozšířením předního i zadního rozchodu o 30 mm a prodloužením rozvoru o 5 mm proti stávající generaci se zvětšila i stabilita. Příď je identická s hatchbackem.

 

S objemem 530 l je zavazadlový prostor největší ve svém segmentu. Oproti předchozí generaci je o 25 l větší. Po sklopení zadních sedadel se zvětší na 1395 l. Do vozu se vejdou předměty o délce až 1,55 m. Nákladová hrana je ve výšce jen 611 mm, což usnadňuje manipulaci se zavazadly.

 

Hmotnost se snížila až o 55 kg, takže s tříválcovým motorem 1,0 MPI má pohotovostní hmotnost (bez řidiče) 1004 kg. Pro bezpečné projíždění zatáček je nová Škoda Fabia Combi sériově vybavena rozšířenou funkcí elektronické uzávěrky diferenciálu, označovanou jako XDS+.

 

Konstruktéři u nové Fabie Combi využili potenciál, který jim nabízí inovativní technika z nabídky modulární platformy MQB koncernu Volkswagen, např. motory, elektromechanické řízení a velká část elektrických zařízení (mimo jiné řídicích jednotek, sdružený přístrojový panel, asistenční systémy a systémy infotainmentu).

 

Pro Škodu Fabia Combi jsou v nabídce tři zážehové motory s výkony od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k) a tři vznětové s výkony od 55 kW (75 k) až po 77 kW (105 k). Všechny plní emisní normu Euro 6 a jsou standardně osazeny systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Převodovky jsou přímo řazené nebo samočinná dvouspojková DSG.

 

Nová Škoda Fabia Combi nabízí moderní prvky bezpečnosti, komfortu a infotainmentu, mezi jinými komunikační rozhraní MirrorLink a SmartGate k propojení vozu s chytrým telefonem. Technologie MirrorLink umožňuje zobrazit aplikace z chytrého telefonu, včetně navigace, na displeji vozu. Rozhraní SmartGate naopak dokáže určitá data vozu zobrazovat, ukládat a využívat pomocí speciálních aplikací na chytrém telefonu.

  • Nová Škoda Fabia Combi se ukázala
  • Nová Škoda Fabia Combi se ukázala
  • Nová Škoda Fabia Combi se ukázala
  • Nová Škoda Fabia Combi se ukázala