škoda ve vrchlabí zahájila výrobu převodovky dq200 | Aktuality | autoweek.cz

Škoda ve Vrchlabí zahájila výrobu převodovky DQ200

Škoda ve Vrchlabí zahájila výrobu převodovky DQ200

15.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Se zahájením výroby převodovky DQ200 Škoda důsledně pokračuje ve svých investicích na domácím českém trhu.

 

Škoda zahájila v závodě Vrchlabí výrobu dvouspojkové převodovky DQ200 pro koncern Volkswagen. Moderní převodovka, známá pod zkratkou DSG, se používá ve vozech značky Škoda, ale i v modelech značek Volkswagen, Seat a Audi. Kapacita činí zpočátku 1000 převodovek denně, od poloviny roku 2013 se bude ve Vrchlabí vyrábět až 1500 převodovek denně.

"Dnešek je pro závod Škoda Vrchlabí velice důležitý," zdůraznil předseda představenstva společnosti Škoda Prof. Dr. h.c. Vahland. "V podobě převodovky DQ200 tu bude tým značky Škoda vyrábět moderní technologii, která má pro koncern Volkswagen a jeho značky velký strategický význam. Závod a jeho zaměstnanci budou rozhodující měrou přispívat k úspěchu značky Škoda a celého koncernu. Děkuji všem zúčastněným a zejména odborům OS KOVO za atraktivní a cílevědomou spolupráci. Společně se nám podařilo vybudovat ve Vrchlabí nový závod se špičkovou technologií," řekl Vahland.

Do modernizace závodu Vrchlabí společnost investovala zhruba 170 milionů eur. Z toho 118 milionů eur bylo investováno do nových technických zařízení. Zhruba za 27 milionů postavila Škoda nové budovy nebo modernizovala stávající výrobní haly. 25 milionů eur si vyžádala další opatření, například tréninkové centrum pro montáž převodovek, logistické zázemí nebo laboratoře řízení kvality.

"S ohledem na rozsáhlou modernizaci vznikl ve Vrchlabí prakticky nový závod," říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda za oblast výroby a logistiky. "Celé osazenstvo skvěle spolupracovalo a do výroby převodovky DQ200 se pustilo s vysokou motivací. V našem novém tréninkovém centru pro montáž převodovek jsme naše zaměstnance důkladně připravili na nové úkoly."

Nové školicí centrum, otevřené v polovině roku 2012, je ve společnosti Škoda první svého druhu. Školení pokrývají všechny oblasti výroby převodovek.

Sedmistupňová přímo řazená dvouspojková převodovka DQ200 patří mezi nejmodernější automatické převodovky v automobilovém průmyslu. Už na jaře 2011 bylo rozhodnuto o umístění výroby převodovky DQ200 do závodu Vrchlabí. Dvouspojková převodovka nabízí komfort automatické převodovky s rychlou změnou převodových stupňů bez přerušení záběru. První dvouspojkovou převodovku z velkosériové výroby uvedl Volkswagen na trh v roce 2003 - tehdy pod interním označením DQ250. 

  • Škoda ve Vrchlabí zahájila výrobu převodovky DQ200
  • Škoda ve Vrchlabí zahájila výrobu převodovky DQ200
  • Škoda ve Vrchlabí zahájila výrobu převodovky DQ200