cíl porsche čr: překonat letos obrat 30 miliard | Aktuality | autoweek.cz

Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard

Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard

05.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Porsche Česká republika dosáhla v roce 2017 rekordní výsledky. Pro letošní rok chce udržet objem prodeje a celkový obrat navýšit tak, aby překročil hranici 30 miliard korun.
Společnost Porsche Česká republika v roce 2017 dodala zákazníkům celkem 54 144 nových vozů a dosáhla rekordní obrat 29,5 miliardy korun. Jednatel společnosti Franz Pommer při výroční konferenci vyjádřil naději, že se v roce 2018 podaří překonat hranici 30 miliard. Přitom připustil, že nepočítá s tak výrazným navýšením objemu prodeje, jaký se podařilo dosahovat v posledních letech, ale spíš se setrváním trhu na loňském vysokém objemu registrací.
 
Nové modely pro rok 2018
Modelová ofenziva značky Volkswagen v segmentu SUV pokračuje. V těchto dnech byl na trh uveden zcela nový model T-Roc, který rozšířil nabídku značky v rychle rostoucím segmentu malých crossoverů. Koncem 1. čtvrtletí se přidá modernizovaný Golf Sportsvan. Léto bude ve znamení nové generace velkého SUV Touareg. Přírůstky do rodiny sportovních verzí GTI budou up! GTI a Polo GTI.
 
Audi A7 už bylo odhaleno na sklonku roku a jeho prodej bude zahájen v prvním čtvrtletí. Ve stejném období bude mít premiéru zcela nové A6 - nejprve jako sedan a posléze i kombi varianta Avant. Ve 2. čtvrtletí přijde hodně očekávané velké SUV Audi Q8 a pak přijdou na řadu premiéry Q3 a A1. Přelomová novinka je plánovaná na léto  - plně elektrické SUV Audi e-tron. K tomu se přidá rozšíření některých modelových řad o sportovní modely S a RS - už v prvním čtvrtletí to bude RS4 Avant.
 
Seat bude v roce 2018 rozšiřovat nabídku pohonných jednotek a speciálních variant pro své modely včetně nabídky CNG verze u SUV Ateca. V polovině roku se u prodejců objeví sportovní SUV Ateca Cupra a v závěru roku sportovní kombi Leon Cupra ST R. Ve 3. čtvrtletí Seat předvede zcela nový model - velké SUV A+ (ekvivalent Volkswagenu Tiaguan Allspace), kterým završí nabídku vozů SUV. Úplnou novinkou bude uvedení samostatné značky Cupra se sportovními modely. Více o jejím programu bude zveřejněno koncem února a první modely budou k vidění počátkem března v Ženevě.
 
Volkswagen Užitkové vozy bude rozšiřovat nabídku o akční verze a u nové generace modelu Crafter ke konci roku přidá varianty 5,5 t a Kombi.
 
Servisní služby
Program prodeje ojetých vozů Das WeltAuto bude pokračovat v podpoře zvyšování prodeje a zvyšování prodejních standardů. Součástí toho bude modernizace webových stránek a další zlepšování komunikace a zvyšování povědomí o této značce.
 
Majitele zánovních i starších vozů Volkswagen, Audi a Seat se daří oslovovat rozmanitými akčními a sezonními nabídkami. Jejich součástí je také poskytování kompletního pneuservisu. Trendu rostoucí individualizace výbavy vozidel podle přání zákazníků vychází vstříc rozsáhlá nabídka originálního příslušenství, které splňuje nejvyšší standardy kvality, spolehlivosti, bezpečnosti a funkčnosti.
 
Základem budou servisní balíčky, které budou mít dvě úrovně: Service, s předplacením servisních úkonů předepsaných výrobcem na 5 let a definovaný nájezd kilometrů (servisní prohlídky, výměny motorového oleje, výměny filtrů apod.), a Service Plus, přidávající krytí nákladů na výměnu dílů s běžným opotřebením (běžné opotřebení spojky, brzdové destičky a kotouče, poloosy, řemeny, pérování a tlumení apod.). Zákazník si jen vybere a předplatí vhodnou variantu servisní služby, zatímco servisní partner interně vyřeší financování prostřednictvím VWFS. Zákazník tak získá přesně kalkulované servisní služby v kvalitě a rozsahu, který předepisuje výrobce při prodloužení záruky mobility. Výhodou je zvýšení zůstatkové hodnoty vozidla vzhledem k jasné servisní historii.
 
Servisní balíčky procházejí pilotní fázi a už se s nimi podařilo oslovit 300 zákazníků. Cílem je s jejich pomocí zvyšovat loajalitu zákazníků tím, že získají na jednom místě vše potřebné, tedy jak auto, tak i veškeré související služby včetně finančních.
 
Podpora CNG
Koncernové značky v současné době mají nejúplnější nabídku vozů s pohonem na zemní plyn a na českém trhu chtějí ještě lépe využít tento potenciál. Ta zahrnuje vše od městských mini po prémiová Audi A4 Avant a A5 Sportback včetně užitkových vozů. Na podporu prodeje vozidel na CNG Porsche ČR pro letošní rok připravuje bonusy navržené tak, aby se cena vyrovnala odpovídajícím modelů s pohonem na benzin. Pak by se tyto vozy staly přitažlivou alternativou místo automobilů na naftu.
 
Cesta k elektromobilitě
Koncern Volkswagen ve své Strategii Together 2025 definoval elektromobilitu spolu s digitalizací, mobilními službami, autonomním řízením a umělou inteligencí jako svoje klíčové rozvojové priority. Do roku 2025 se chce stát světovým leaderem v oblasti elektromobility.
 
Značka Audi již letos představí velké prémiové SUV Audi e-tron s dojezdem více než 500 km a následovat budou další modely - ještě letos také Volkswagen e-Crafter a v roce 2019 Audi e-tron Sportback. Hlavní fáze ofenzivy bude zahájena v roce 2020, kdy Volkswagen postupně uvede na trh zcela nové elektromobily modelové řady I.D.: v roce 2020 základní model hatchback I.D. a o rok později crossover I.D. Crozz a minivan I.D. Buzz.
 
Do roku 2025 bude koncern Volkswagen nabízet celkem více než 80 modelů s elektrifikovaným pohonem, z toho 50 bude mít pohon čistě elektrický a zbývajících 30 bude mít hybridní pohon s možností vnějšího nabíjení. V závislosti na vývoji trhu se počítá s globálním prodejem až 3 milionů koncernových elektromobilů ročně, což by mělo představovat čtvrtinu celkové produkce koncernu.
 
Jako přípravu na tuto ofenzivu a propagaci elektromobility u nás spustila společnost Porsche ČR program Demo e-car, v jehož rámci zapůjčí 50 e-Golfů firmám a institucím. Připravuje tak sebe, resp. své prodejce, i budoucí zákazníky. Pro letošní rok si dala mimořádně náročný cíl: prodej 400 e-Golfů. Přitom v roce 2017 se v České republice prodalo celkem 307 elektromobilů všech značek!
 
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard
  • Cíl Porsche ČR: překonat letos obrat 30 miliard