nová škoda octavia startuje na českém trhu od 334 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč

Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč

08.01.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vůz Škoda Octavia třetí generace lze v České republice možno objednat od 8. ledna 2013 u všech autorizovaných obchodníků Škoda. Ceny začínají od 334 900 Kč za model Škoda Octavia s přeplňovaným motorem 1,2 TSI/63 kW ve verzi Active.

V České republice už lze objednat nový model Škoda Octavia. Ceny začínají na částce 334 900 Kč za verzi Škoda Octavia Active s motorizací 1,2 TSI/63 kW. Základní cena modelu Octavia tedy zůstává takřka nezměněna. Prvních tisíc vozů se speciálním bonusem, v podobě ‚Paketů Plus’ zdarma pro fyzické osoby, nabídnou u příležitosti zahájení prodeje všichni obchodníci značky Škoda v České republice.

 Již v základní verzi Active má nová Škoda Octavia elektronickou kontrolu stability (ESC) včetně multikolizní brzdy, sedm airbagů, signalizaci zapnutí bezpečnostních pásů pro všech pět sedaček, pět výškově stavitelných hlavových opěrek, a dvojici úchytů Isofix, resp. TopTether pro upevnění dětských sedaček na zadních sedadlech. Aktivní kapota zlepšuje ochranu chodců.

Základní verze Active nabízí mimo jiné i autorádio Blues, přípojky pro USB a Aux-In, elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka, výškově stavitelná sedačka řidiče, světla pro denní svícení (integrovaná ve světlometech), 15" ocelové disky s kryty Sidus a centrální zamykání. Základní výbavu verze Active lze nyní v rámci speciálního bonusu zdarma rozšířit o paket ‚Active Plus’, který zahrnuje klimatizaci s chlazenou schránkou u spolujezdce a tónovaná skla.

Ve střední verzi výbavy Ambition za základní cenu 394 900 Kč zákazník získá navíc i manuální klimatizaci, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, multimediální informační autorádio Swing s přehrávačem CD a MP3 a multifunkční displej. K tomu odkládací skříňku Jumbo Box ve středové loketní opěrce, schránku na brýle a síťový program se třemi sítěmi. Sedadlo řidiče i spolujezdce je výškově stavitelné a disponuje bederní opěrkou. Verze Ambition dále obsahuje tónovaná skla, zpětná zrcátka a kliky v barvě vozu nebo přední mlhovky. Vůz je v základní nabídce vybaven 16" ocelovými koly s kryty Tekton.

Výčet mimořádné výbavy paketu Ambition Plus, který je rovněž pro prvních tisíc klientů v ČR zdarma, zahrnuje tempomat, čtyřramenný kožený volant, 16" kola z lehké slitiny a vyhřívání předních sedadel.

Škoda Octavia ve verzi Elegance má základní cenu pro přeplňovaný motor TSI s výkonem 77 kW 469 900 Kč. Vedle prvků výbavy Ambition je zde plně automatická dvouzónová klimatizace Climatronic, vyhřívané přední sedačky, elektricky ovládaná okna vpředu i vzadu (včetně dětské pojistky), malý kožený paket pro hlavici řadicí páky, madlo ruční brzdy, čtyřramenný multifunkční volant, elektricky sklopná zpětná zrcátka a systém bezklíčového zamykání a startování KESSY. Čtyři další reproduktory vzadu zlepšují zážitek z poslechu rádia všem členům posádky. Jízdní komfort navíc zvyšuje i tempomat a parkovací senzory. Po optické stránce přesvědčí nejvyšší stupeň výbavy koncovými světly s technologií LED a 16" koly z lehkých slitin Velorum. Vstup do vozu je osvětlen takzvanými Boarding Spots, integrovanými ve vnějších zpětných zrcátkách. Paket Plus ve výbavovém stupni Elegance obsahuje: 17" kola z lehké slitiny, kontrolu tlaku v pneumatikách, asistent rozjezdu do kopce, vyhřívané čelní sklo, Parking Assistant (parkovací senzory vpředu i vzadu) a barevný středový displej Maxi DOT.

Základní verze s turbodieselem 1,6 TDI/77 kW Active přijde na 424 900 Kč a ve výbavě Ambition bude za 479 900 Kč.

Škoda Auto bude novou generaci modelu Octavia zavádět na evropské trhy postupně od začátku roku 2013. Na domácím trhu hned v lednu, od února například v Německu.

Nová Octavia se vyrábí v Mladé Boleslavi. Pro výrobu modelů Rapid a Octavia Škoda zmodernizovala a rozšířila důležité provozy svého hlavního závodu. Výrobní kapacita linky pro montáž obou modelů postupně vzroste z 800 až na 1200 vozů denně. Nová Octavia má velký význam i pro růst mimo Evropu. Na polovinu roku 2013 je naplánováno zahájení prodeje v Rusku. V roce 2014 se nová Škoda Octavia vydá nejprve do Číny a následně také do Indie.

Během uplynulých 20 let se Octavia stala symbolem novodobého úspěchu značky ŠKODA. Uvedení tohoto modelu na trh v roce 1996 odstartovalo proces přeměny středoevropské automobilky ve výrobce přítomného na více než 100 trzích světa. Od roku 1996 bylo zákazníkům dodáno více než 3,7 milionů vozů Octavia.

 

  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč
  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč
  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč
  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč
  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč
  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč
  • Nová Škoda Octavia startuje na českém trhu od 334 900 Kč