nová škoda rapid spaceback scoutline | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Rapid Spaceback ScoutLine

Nová Škoda Rapid Spaceback ScoutLine

08.07.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Rapid Spaceback ScoutLine je kompaktní hatchback v outdoorovém stylu s plastovými kryty a koly 16" nebo 17" z lehkých slitin. Verze ScoutLine je k dispozici pro všechny motorizace a barvy modelu Rapid Spaceback. Do prodeje přijde v průběhu roku 2015.
Škoda Rapid Spaceback bude na vybraných trzích v nabídce také se sadou příslušenství ScoutLine. Ta vozu dodává outdoorový vzhled výraznými plastovými kryty, 16" nebo 17" hliníkovými koly a dalšími designovými prvky. Přední a zadní nárazníky mají výrazné nástavce, které jsou lakované strukturovanou černou matnou barvou, středové díly pak reflexní stříbrnou barvou.
 
Z boku karoserii chrání plastové kryty prahů a lemy blatníků, které jsou rovněž lakované strukturovanou černou matnou barvou. Kryty vnějších zpětných zrcátek jsou lakovány v reflexní stříbrné barvě. K dispozici jsou všechny barevné odstíny modelu Škoda Rapid Spaceback včetně fleetové barvy zelená Pistachio.
 
Škoda Rapid Spaceback ScoutLine je s výjimkou verze GreenLine v nabídce se všemi motory, nabízenými pro výchozí model, tj. se třemi zážehovými (66 kW/90 k, 81 kW/110 k a 92 kW/125 k) a se dvěma vznětovými (66 kW/90 k a 85 kW/116 k). Všechny jsou sériově vybaveny systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.

Modelová řada Rapid doznala pro modelový rok 2016 mnoha zásadních změn v konstrukci, takže se do značné míry jedná o nový vůz využívající mnoho konstrukčních prvků platformy MQB podobně jako Fabia. Kromě nových výkonnějších pohonných jednotek Euro 6 je nejvýznamnější změna platformy palubní elektroniky, umožňující integrovat novou generaci infotainmentu, a inovace asistenčních systémů - součástí ESP je multikolizní brzda s funkcí stabilizace přívěsu a vozy lze nově vybavit např. systémy Driver Alert, Front Assist, parkovacími senzory, bezklíčkovým spouštěním i přístupem do vozu či LED světly pro denní svícení.

Model Škoda Rapid Spaceback, představený na podzim roku 2013 jako vůbec první kompaktní hatchback značky Škoda, je velmi úspěšný - v roce 2014 dodala Škoda svým zákazníkům 72 400 těchto vozů. Od uvedení na trh dodala Škoda zákazníkům v Evropě již více než 105.000 vozů řady Rapid Spaceback. ​ V roce 2014 rozšířila Škoda nabídku o sportovně laděnou verzi Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo. 
Škoda Rapid Spaceback ScoutLine bude uveden na vybraných trzích v průběhu roku 2015.
  • Nová Škoda Rapid Spaceback ScoutLine
  • Nová Škoda Rapid Spaceback ScoutLine
  • Nová Škoda Rapid Spaceback ScoutLine