nová škoda superb combi | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Superb Combi

Nová Škoda Superb Combi

26.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prostorný vůz se špičkovou technikou a nejlepší nabídkou prostoru ve své třídě. Přináší více prostoru, pohodlí, bezpečnosti, konektivity, šetrnosti k životnímu prostředí i jízdní dynamiky. Výstavní premiéra bude na IAA ve Frankfurtu. Uvedení na trh se plánuje na září 2015.
Jen několik měsíců po představení liftbacku Superb bude na trh letos v září uvedena nová Škoda Superb Combi. Nová generace tohoto modelu přenáší nový design značky Škoda do karoserie dynamického kombi.
 
Od roku 2009 nabízí Škoda ve své špičkové modelové řadě i Superb Combi. Dosud dodala Škoda svým zákazníkům na celém světě více než 200 000 vozů Škoda Superb Combi. To představuje přibližně 35 % všech vozů řady Superb prodaných od roku 2009.
 
Celkové tvary vozu výrazně ovlivnilo využití techniky MQB. Delší rozvor, zkrácený přední převis a širší rozchod umožňují vyváženější proporce a dodávají vozu dynamický a sportovní vzhled. Silueta tvoří stylově vyvážený celek, spočívající v souhře větší délky vozu, prodlouženého rozvoru, zkráceného předního převisu, klenuté linie střechy a šikmého okna pátých dveří.
 
Novinka díky využití inovativní techniky modulární architekturu MQB posouvá standardy v oblasti prostornosti, komfortu, bezpečnosti, konektivity a ekologie ve svém segmentu, protože disponuje největším interiérem a největším zavazadlovým prostorem ve své třídě.
 
Nová Škoda Superb Combi má rozvor náprav prodloužený o 80 mm na 2841 mm, současně vzrostl rozchod kol na 1584 mm vpředu a 1572 mm vzadu. Výsledkem je ještě více místa v interiéru. Řidič a spolujezdec vpředu mají k dispozici o 39 mm více místa do šířky ve výši loktů než dosud. Nad předními sedadly je 995 mm a nad zadními 1001 mm, což je víc než v jakémkoliv jiném modelu tohoto segmentu. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech činí 157 mm, zhruba dvakrát více než u nejlepšího konkurenta. Vnitřní šířka interiéru ve výši loktů zde vzrostla o 70 mm.
 
Novou špičkovou hodnotou je objem zavazadlového prostoru: 660 l představuje oproti předchozí generaci nárůst o 27 l. Se sklopenými zadními sedadly má zavazadlový prostor dokonce objem 1950 l.
 
Nová Škoda Superb Combi má mnoho nových asistenčních systémů pro zvýšení bezpečnosti, komfortu a šetrnosti k životnímu prostředí. Stejně jako Superb, nabízí také Combi dynamickou regulaci podvozku Dynamic Chassis Control (DCC).
  • Nová Škoda Superb Combi
  • Nová Škoda Superb Combi
  • Nová Škoda Superb Combi
  • Nová Škoda Superb Combi