nové sady drážkových řemenů meyle-original | Autoservis | autoweek.cz

Nové sady drážkových řemenů Meyle-Original

Nové sady drážkových řemenů Meyle-Original

28.03.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Meyle posiluje svůj sortiment sad drážkových řemenů pro užitkové vozy na celkem 18 referencí.
Výrobce z Hamburku s 13 novými referencemi Meyle-Original sad drážkových řemenů pro užitkové vozy nabízí nové řešení pro opravu těchto částí pohonů. Tyto kompletní sady, sestávající z napínáku řemene, vodící kladky a řemenu, jsou dodávány pod jedním Meyle číslem a jsou připraveny k okamžité montáži.
 
Meyle-Original napínací a vodící kladky jsou vyrobeny z kovu a na rozdíl od kladek plastových, odolávají daleko lépe vyššímu tepelnému namáhání a i lépe odvádějí teplo z řemenu. Kvalitě těchto kladek prokazuje i závodní tým Tankpool24, který již více jak pět let používá Meyle-Original vodící a napínací kladky pro svoje zavodní tahače v závodech FIA European Truck Racing.
 
Servisní tip od Meyle: drážkový řemen patří mezi velmi důležité součásti pohonu vozidel. Prostřednictvím těchto řemenů se pohání řada důležitých komponent, jako například vodní čerpadlo, alternátor atd. Pokud dojde k defektu drážkového řemenu je vždy vhodné a účelné vyměnit i napínací a vodící kladky, aby se zabránilo předčasnému výpadku celého systému pohonu nebo dokonce vážnému poškození motoru.