nová škoda superb greenline | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Superb GreenLine

Nová Škoda Superb GreenLine

27.08.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Superb GreenLine 1,6 TDI/88 kW spotřebuje pouhých 3,7 l/100 km, což znamená, že emise jsou jen 95 g CO2/km. Na jednu nádrž ujede více než 1780 km. Snížení spotřeby bylo dosaženo díky technickým úpravám motoru a optimalizaci aerodynamiky.
Škoda Superb GreenLine 1,6 TDI/88 kW je vybavena manuální šestirychlostní převodovkou. Motor 1,6 TDI je, stejně jako všechny motory modelu Superb, sériově vybaven systémem start-stop a rekuperací brzdné energie. Verze GreenLine má navíc ještě delší zpřevodování a selektivní katalytickou redukci SCR (Selective Catalytic Reduction).
 
Za účelem splnění různých emisních standardů po celém světě používá Superb pro úpravu výfukových plynů oxidační katalyzátor a filtr pevných částic. Obsah oxidů dusíku se v modelu Superb GreenLine snižuje systémem SCR, využívajícím redukční činidlo AdBlue, tedy synteticky vyrobený 32,5% roztok močoviny a demineralizované vody.
 
Kromě toho jsou na modelu Superb GreenLine aerodynamické úpravy karoserie, podvozku a podlahy. Podvozek je o oproti standardnímu Superbu o 15 mm snížený. Superb GreenLine má spoiler na pátých dveřích, Superb Combi GreenLine má spoiler na zadní výklopné stěně u hrany střechy. Superb GreenLine tím má nižší hodnotu součinitele aerodynamického odporu - Superb GreenLine cx=0,263, Superb Combi GreenLine cx=0,275.
 
Sériově dodávaná 16“ kola (volitelně 17“) jsou osazena pneumatikami se sníženým valivým odporem.
 
Škoda Superb GreenLine 1,6 TDI/88 kW má spotřebu 3,7 l/100 km a emise CO2 (ve verzi hatchback) 95 g/km. Na jedno natankování nádrže (66 l nafty) má dojezd více než 1780 km.
 
Nová Škoda Superb ve verzi Green Line se poprvé představí veřejnosti na autosalonu IAA ve Frankfurtu.