nová škoda superb sportline přijíždí | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Superb SportLine přijíždí

Nová Škoda Superb SportLine přijíždí

17.06.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Sportovně laděnou verzi se sportovním podvozkem a výraznými doplňky karoserie je možno již objednávat. Superb SportLine je k dispozici pro kombi i liftback a téměř všechny motorizace.
Sportovně laděná verze modelu Škoda Superb představuje pokračování emocionalizace modelové nabídky značky Škoda. Škoda Superb SportLine má sériově sportovní podvozek včetně volby jízdního profilu, dynamický design a atraktivní prvky výbavy. Nová výbavová verze je k dispozici pro liftback i kombi. Zákazníci mohou vozy již nyní objednávat u všech partnerů Škoda v České republice.
 
„S verzí SportLine plníme přání mnoha zákazníků volajících po nové, vysloveně sportovní výbavové verzi. Nové provedení SportLine mimořádným způsobem prohlubuje emocionální projev značky Škoda,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu.
 
Škoda Superb SportLine se odlišuje výraznými černými doplňky karoserie. Škoda Superb SportLine má v sériové výbavě 18“ kola z lehkých slitin Zenith v odstínu Platinum. Součástí volitelné výbavy jsou i leštěná 19“ kola z lehkých slitin Vega v antracitovém provedení. Vzhled doplňují zatmavené mlhové světlomety i zadní boční okna a okno pátých dveří s vyšším stupněm tónování (obojí jako součást sériového paketu SunSet).
 
Sportovnější design s černými prvky dostal i interiér, kde jsou sportovní sedadla a sportovní třiramenný multifunkční volant. Dekorační lišty jsou vyvedeny v karbonovém vzhledu a nesou logo SportLine. Pedály mají kryty z ušlechtilé oceli, lišty na prazích dostaly specifický zatmavený vzhled. Multifunkční ukazatel s displejem Maxi DOT je barevný. Velký palubní displej infotainmentu nabízí tzv. Performance Monitor se zobrazením zrychlení, teploty chladicí kapaliny a motorového oleje.
 
Škoda Superb SportLine představuje pro sportovně orientované řidiče vrchol modelové řady. Díky sportovnímu podvozku má o 15 mm nižší světlou výšku. Pro sportovnější průjezdy zatáčkami je vůz vybaven elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS+ a dvoustupňová elektronická kontrola stability (ESC) dostala i sportovní režim. Součástí sériové výbavy je i možnost volby jízdního profilu mezi režimy Normal, Eco, Sport a Individual. Systém upravuje charakteristiky řídicí jednotky motoru, řízení, klimatizace a reakce volitelně dodávané převodovky DSG. Ideálním doplňkem k volbě jízdního profilu je adaptivní podvozek DCC (Dynamic Chassis Control), který umožňuje volit charakteristiku tlumičů ve třech režimech – normálním, sportovním a komfortním. Bez ohledu na zvolenou konfiguraci podvozku lze objednat také progresivní řízení s variabilním převodem.
 
Škoda Superb SportLine je k dispozici ve všech motorizacích této modelové řady, s výjimkou základních motorizací TDI a TSI. Nabídka motorů sahá od 110 kW (150 k) do 206 kW (280 k). V nabídce jsou šesti- a sedmirychlostní převodovky DSG a pro většinu variant je k dispozici i pohon všech kol 4×4.
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí
  • Nová Škoda Superb SportLine přijíždí