nová společnost škoda auto volkswagen india | Aktuality | autoweek.cz

Nová společnost Škoda Auto Volkswagen India

Nová společnost Škoda Auto Volkswagen India

08.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Aktivity koncernu Volkswagen v Indii, tedy společností Volkswagen India, Volkswagen Group Sales India a Škoda Auto India byly sjednoceny do nové společnosti Škoda Auto Volkswagen India. Sloučení schválily příslušné orgány.
Koncern Volkswagen, jehož aktivity na indickém trhu vede společnost Škoda Auto, oznámil po obdržení potřebných, legislativou předepsaných povolení, sloučení svých tří dceřiných společností, zabývajících se výrobou a prodejem osobních vozů - Volkswagen India Private Limited (VWIPL), Volkswagen Group Sales India Private Limited (NSC) a Škoda Auto India Private Limited (SAIPL) - do nově vzniklé společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL). Spojení společností umožní efektivnější využití stávajících synergií na důležitém růstovém trhu v Indii.
 
Společnost SAVWIPL sídlí v západoindické Púně ve státě Maháráštra a povede ji jako Managing Director Gurpratap Boparai. Nová společnost disponuje dvěma výrobními závody v Púně a Aurangábádu a regionálními kancelářemi v Mumbaí, Novém Dillí a dalších místech v zemi.
 
Gurpratap Boparai k tomu řekl: „Díky fúzi zkombinujeme odbornost v oblasti technologií i řízení našeho týmu v Indii, což nám umožní v náročném konkurenčním prostředí využít náš skutečný potenciál. Budeme dále posilovat naši přítomnost v Indii, zajistíme profesní rozvoj zaměstnanců a udržitelnou profitabilitu pro naše prodejce.“
 
Vznik nového subjektu se silným portfoliem značek Volkswagen, Škoda, Audi, Porsche a Lamborghini bude obsluhovat široké spektrum tržních i zákaznických segmentů. Každá ze značek si zachová svou vlastní identitu i prodejní síť, včetně implementace vlastních aktivit v oblasti péče o zákazníky. Budou však společně na indickém subkontinentu prosazovat jednotnou vizi a strategii.
 
V červnu 2018 oznámil koncern Volkswagen v rámci projektu India 2.0 investici ve výši zhruba jedné miliardy eur. V lednu 2019 bylo otevřeno nové technologické centrum v indické Púně, kde se vyvíjejí vozy na bázi lokalizované subkompaktní platformy MQB-A0-IN přizpůsobené potřebám a přáním tamních zákazníků. V prvním kroku modelové ofenzívy plánuje společnost Škoda Auto Volkswagen India Private Limited uvést na trh SUV střední velikosti, která budou nabízet značky Škoda a Volkswagen. Designové studie těchto vozů budou představeny 6. do 9. února 2020na autosalonu Auto Expo v indickém Dillí.