nová sportovní verze hatchbacku z nošovic | Aktuality | autoweek.cz

Nová sportovní verze hatchbacku z Nošovic

Nová sportovní verze hatchbacku z Nošovic

20.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai i30 N Line na první pohled připomíná „hot hatch“ i30 N, který si rychle od uvedení na trh získal velkou přízeň kupujících (v Německu se podíl této verze blíží 20 % ze všech prodaných i30 nové generace!). Od této „ostré“ verze se N Line liší méně výkonnými pohonnými jednotkami.
Podobně jako jiné značky, také Hyundai chce vytěžit z obliby svého hot hatche maximum a současně oslovit ty zákazníky, kteří chtějí sportovně vypadající vůz, ale netouží po extrémním výkonu. Proto krátce po verzi i30 N přichází nová varianta pětidveřového hatchbacku i30 N Line, mnohem praktičtější do běžného života a také mnohem dostupnější, ovšem stále s atraktivním vzhledem. Jeho prodej začne během léta.
 
Hyundai i30 N Line má téměř stejnou příď a nárazník jako i30 N s nepodstatným detailem ve spodní liště, která není červená, ale stříbrná. Zadní nárazník byl poupraven, protože koncovka výfuku je zde jen jedna, byť zdvojená. Kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 mají rozměr 18“.
 
V interiéru na první pohled nadchnou krásná anatomicky tvarovaná přední sedadla, kovové pedály a sportovní tříramenný volant.
 
Motor může být zážehový s přeplňováním turbodmychadlem 1,4 T-GDi/103 kW (140 k) nebo turbodiesel 1,6 CRDi/100 kW (136 k). Dá se předpokládat, že stejně jako v základní verzi i30 bude možné pro oba volit ze šestirychlostní přímo řazené nebo sedmistupňové dvouspojkové převodovky DCT.
 
Hyundai i30 N Line ovšem není jen náhražka sportovního auta s atraktivním vzhledem. Technici vývojového centra Hyundaie v Rüsselsheimu upravili odezvu motorů na pohyb pedálu akcelerátoru, přeladili podvozek a použili větší brzdy. Hyundai i30 N Line tedy bude o poznání dynamičtější auto než základní hatchback.
 
  • Nová sportovní verze hatchbacku z Nošovic
  • Nová sportovní verze hatchbacku z Nošovic
  • Nová sportovní verze hatchbacku z Nošovic
  • Nová sportovní verze hatchbacku z Nošovic