nová toyota hilux už má české ceny | Aktuality | autoweek.cz

Nová Toyota Hilux už má české ceny

Nová Toyota Hilux už má české ceny

26.08.2020 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Časy praktického nástroje pro práci v lese či lomu jsou pryč. Tak jako všichni konkurenti, také Toyota Hilux přebírá roli inteligentního společníka pro volný čas. Po zásadní modernizaci se tato proměna pravděpodobně zvýší.
Toyota Hilux je v České republice v rámci segmentu neprodávanějším modelem. V rámci modernizace Japonci zachovali robustnost pick-upu a osvědčený žebříkový rám byl zachován, ovšem učinili Hilux chytřejším. To je nejvíc patrné v nové špičkové verzi nazvané Invincible („Neporazitelný“). Je k dispozici pro varianty Extra Cab a Double Cab. Ostatní verze také zahrnují karoserii s jednoduchou kabinou.
 
Modernizace legendárního picku-upu se zaměřila na další zvýšení užitkových vlastností i komfortu pro posádku. Nabídky motorů se rozšiřuje o nový úsporný turbodiesel 2,8 l/150 kW (204 k) s točivým momentem 500 N.m, který doplní stávající motor 2,4 D/110 kW (150 k). Nejvýkonnější Hilux v historii umožní zrychlení z 0 na 100 km/h těsně nad 10 s.
 
Nový Hilux nabízí užitečné zatížení 1 t a utáhne přívěs o hmotnosti až 3,5 t. Pro jízdu v terénu má ručně přiřaditelný pohon 4x4 doplněný o automatický samosvorný diferenciál, asistent rozjezdu do kopce HAC a systém aktivního řízení trakce A-TRC. Přepracováno bylo nastavení podvozku včetně nového uspořádání tlumičů, optimalizovaných listových pružin a nových ložisek pro lepší komfort na silnici. Upraveno bylo i nastavení odezvy plynového pedálu pro ovládání v terénu. Ve variantách 2WD se nabízí elektronická funkce nahrazující účinek diferenciálu s mechanickou uzávěrkou.
 
Dotykový displej 8“ systému Toyota Touch2 zprostředkuje multimediální funkce vč. integrace chytrých telefonů. Vůz je vybaven zadní parkovací kamerou a vyspělými bezpečnostními systémy zahrnujícími mj. předkolizní bezpečnostní systém PCS s detekcí chodců a cyklistů, systém rozpoznání dopravních značek RSA nebo adaptivní tempomat. Seznam vybavení zahrnuje i parkovací senzory vpředu a vzadu či zvukový systém JBL s 9 reproduktory a osmikanálový zesilovač 800 W.
 
Modernizovaný Hilux přichází s prodlouženou zárukou na 5 let nebo 250 000 km a možností financování Toyota Kredit pro podnikatele s úrokem 3,99 % při splatnosti 60 měsíců a akontací 50 %. České zastoupení Toyoty začalo v předprodeji nabízet modernizovanou Toyotu Hilux. Cena začíná na 735 000 Kč bez DPH. První vozy k zákazníkům dorazí na začátku prosince. Toyota zároveň připravila akční nabídku pro dosavadní model. V nabídce prodejců je stávající Hilux za akční cenu, která začíná na 599 400 Kč bez DPH. Akční nabídka je platná pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. I na nákup tohoto vozu je možné využít akční financování Toyota Kredit s úrokem 3,99 % a odkladem splátek o 3 měsíce.