nová toyota prius+ | Aktuality | autoweek.cz

Nová Toyota Prius+

Nová Toyota Prius+

17.05.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Plně hybridní MPV Toyota Prius+ s modernizovanou převodovku CVT má výrazně nižší hlučnost motoru během akcelerace a přináší ještě větší požitek z  jízdy. Soustava Toyota Touch 2 with Go poskytuje tříletou aktualizaci map a služeb konektivity.
Toyota představila nejnovější úpravy modelu Prius+. Průkopnické kompaktní MPV jako první nabídlo sedmimístné provedení v kombinaci s plně hybridním pohonem. Nyní prodělalo úpravy převodovky. Výsledkem je tišší chod a lineárnější zrychlování, přirozenější vazba mezi sešlápnutím akceleračního pedálu a nárůstem rychlosti i zvukovým doprovodem spalovacího motoru.
 
Konstruktérům automobilky Toyota se podařilo zachovat parametry akcelerace při současném snížení otáček spalovacího motoru na cca 1000/min díky intenzivnímu využití elektromotoru, jenž se zapojuje v součinnosti se zážehovým motorem 1,8 litru VVT-I pracujícím s Atkinsonovým cyklem. Výsledkem je klidnější a tišší jízda. Zlepšilo se i odhlučnění interiéru.
 
Prius+ díky svému kompaktnímu akumulátoru s lithio-polymerovými články, který je uložený prakticky mezi předními sedadly, nabízí prostor až pro sedm cestujících. Normovaná spotřeba paliva je 4,1 l/100 km.
 
Multimediální soustava Priusu+ s dotykovým displejem uprostřed přístrojové desky má z pohledu uživatele jednodušší a více intuitivní ovládání díky nové koncepci nabídek systému. Zjednodušilo se i připojení k on-line zákaznickému portálu My Toyota. Paket Toyota Touch 2 s navigací Go byl rozšířen o aktualizaci map a služeb konektivity po dobu tří let. Prostřednictvím soustavy od Toyoty mohou uživatelé využívat řadu on-line zdrojů a služeb, jakými jsou Google Search, Google StreetView, Aupeo!, Aha nebo Twitter. Na barevném multi-informačním displeji TFT o úhlopříčce 4,2“ nacházejícím se před řidičem se zobrazují údaje o stavu vozidla.