nová zimní pneumatika barum polaris 5 | Aktuality | autoweek.cz

Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5

Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5

08.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Barum v roce 70. výročí svého vzniku uvádí na trh novou zimní pneumatiku Polaris 5, nástupce nejprodávanější zimní pneumatiky na českém trhu Polaris 3. Při jejím vývoji byl kladen důraz zejména na dlouhý kilometrový výkon a vylepšené jízdní vlastnosti na sněhu.
Podle průzkumu společnosti Continental Barum pneumatiky Polaris 3 používá 16 % vozidel, přičemž celkový podíl značky Barum je v zimě 23 % a v létě 18 %. Nyní přichází na trh její nástupce Polaris 5. Novinka ztělesňuje primární heslo značky: Chytrá volba s nabídkou špičkových parametrů za rozumnou cenu pro ty, kteří nechtějí investovat do pneumatik prémiových značek.
 
Novinky u pneumatik Polaris 5
Při vývoji pneumatik Polaris 5 byl kladen důraz zejména na kilometrový výkon. Nabízí ještě lepší, vyvážené jízdní vlastnosti na všech typech povrchů. Je robustní a odolná s novým designem bočnice, konstruovaným s ohledem na odolnost proti poškození například při kontaktu s obrubníkem. Inovativní konstrukce zajišťuje nízký valivý odpor a tím i nižší spotřebu paliva.
 
Při vývoji nových pneumatik se inženýři zaměřili na vylepšení jízdních vlastností na sněhu. Správné chování pneumatiky na sněhu, mokru i suchu zajišťuje třídrážkový dezén s dvojicí tuhých středních bloků a řadou inovativních trakčních zářezů v obvodových drážkách. Adhezi na všech površích zvyšují multifunkční lamely a oční vedení na sněhu zlepšuje unikátní profil střední části dezénu. Na mokru se uplatní kombinace rovnoměrně rozložených obvodových drážek a optimálního profilu příčných drážek - obojí urychluje odvod vody z kontaktní stopy. Kontakt s mokrou vozovkou zlepšují i dodatečné zářezy v ramenní oblasti pláště.
 
Komfort zvyšuje optimalizovaná sekvence rozložení bloků (různě velké vpravo a vlevo) uprostřed běhounu. Výsledkem je nižší hlučnost - potlačení monotónního zvuku snižuje únavu řidiče.
 
Nový vzhled bočnice v budoucnu identifikuje další modely značky. Jeho podobu určují vyvážené rozměry loga, označení modelu, rozměru a nově i vzor sněhových vloček.
 
Pro osobní auta i SUV
Pneumatiky Barum Polaris 5 jsou k dostání pro klasické osobní vozy i pro SUV (Polaris 5 SUV, ovšem toto označení se na bočnici pneumatiky neobjevuje, protože konstrukčně se tyto pneumatiky už nijak neliší, šlo především o módní záležitost). Rozpětí nabízených rozměrů pokrývá 91 % trhu pneumatik pro osobní vozy a 52 % SUV, což dohromady činí 89 % celého trhu. V nabídce budou pro 13“ ráfky nejmenších aut i pro 19“ kola velkých SUV. Šířka pneumatik pokrývá rozsah od 145 do 255 mm. Nejoblíbenějšími rozměry budou podle dlouhodobých statistik 205/55 R 16 a 195/65 R 15, určené mimo jiné pro vozy nižší střední třídy (Škoda Octavia nebo Volkswagen Golf).
 
Celoroční Quartaris 5
Kromě nové zimní pneumatiky Polaris 5 je nabídce značky Barum pro osobní a lehká užitková vozidla také celoroční plášť Quartaris 5. Ten byl rovněž uveden letos. Jde o řešení vhodné pro městský provoz, pro nějž není typická jízda po zasněženém povrchu nebo vysoký roční kilometrový proběh. Barum tak vychází vstříc nejnovějšímu trendu (byť v ČR představují jen 1 %) a požadavkům zákazníků, byť doporučuje používání speciálních zimních a letních pneumatik.
 
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5
  • Nová zimní pneumatika Barum Polaris 5