nové berlingo, partner a combo vyjedou ze španělska | Aktuality | autoweek.cz

Nové Berlingo, Partner a Combo vyjedou ze Španělska

Nové Berlingo, Partner a Combo vyjedou ze Španělska

22.04.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Malé užitkové modely od PSA Peugeot Citroën a General Motors, který vystřídají Citroën Berlingo, Peugeot Partner a Opel/Vauxhall Combo, se budou vyrábět ve španělském Vigu s využitím nové platformy PSA LCV. Další společné projekty budou následovat.
PSA Peugeot Citroën a General Motors oznámily, že jako součást jejich existující alianční dohody se malý lehký užitkový model příští generace obou společností bude vyrábět v továrně PSA ve španělském městě Vigo. Ve Vigu se vyrábějí stávající generace Citroenu Berlingu a Peugeotu Partner a dále sedany Citroen C-Elysee a Peugeot 301 a minivan Citroen C4 Picasso. Stávající Opel/Vauxhall Combo se od roku 2011 vyrábějí v turecké Burse společně s identickým Fiatem Dobló jako výsledek spolupráce se společnostmi Fiat Industrial a tureckou společností Tofas.
 
Nový užitkový vůz, který vystřídá modely Citroën Berlingo, Peugeot Partner a Opel/Vauxhall Combo, bude postaven na nejaktuálnější platformě PSA LCV. První vozy se na trhu objeví v roce 2018.
 
Aliance mezi PSA a GM staví na vyváženém přístupu. Modely obou výrobců budou odlišné a budou konzistentní s charakterem svých značek.
 
LCV program je třetím ze třech společných projektů aliance PSA a GM, který byla podepsána oběma partnery v prosinci roku 2013. Dalším společným projektem bude malé MPV, které se bude vyrábět v továrně GM ve španělské Zaragoze jako nástupce Citroenu C3 Picasso a Opelu Meriva.
 
Třetím v řadě bude kompaktní crossover (CUV), který se bude vyrábět v továrně PSA ve francouzském Sochaux. Ten vznikne na platformě EMP2 a vzejdou z něj kromě vozů se značkou Opel resp. Vauxhall nejen nové modely Peugeot a Citroen, ale také úplně první crossover  nové značky DS. Tento model nahradí nejen crossovery Citroen C4 Aircross a Peugeot 4008, vzešlé ze základu Mitsubishi ASX, ale i minivany Peugeot 3008 a 5008. Náznakem jeho podoby je v Šanghaji vystavovaná studie Citroen Aircross concept. Stejný základ by měl mít i další crossover, který bude mít sedmimístnou karoserii a bude jej nabízet pouze Peugeot.