nové bmw řady 8 coupé | Aktuality | autoweek.cz

Nové BMW řady 8 Coupé

Nové BMW řady 8 Coupé

09.05.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové BMW řady 8 Coupé prochází závěrečnou fázi vývoje sériového modelu - dynamické jízdní testy ve Walesu demonstrují harmonickou souhru pohonu a podvozku, ale také schopnost jízdy na závodních okruzích i komfort na dlouhých cestách.
Aktuálně prováděné testy v britském Walesu se zaměřují výhradně na finální sladění všech pohonných a podvozkových systémů, přičemž hlavní pozornost je věnována modelu BMW M850i xDrive Coupé. Kompletně přepracovaný vidlicový osmiválec, nejmodernější inteligentní pohon všech kol, aktivní zadní diferenciál, adaptivní M podvozek s aktivními stabilizátory a integrální aktivní řízení s řízením zadních kol tvoří dokonale sladěný celek pro fascinující sportovnost a maximální pohodlí.
 
Nový V8 má výkon zvýšený na 390 kW (530 k) a nejvyšší točivý moment vzrostl na 750 N.m. Převodovka je osmistupňová Steptronic. V režimech Sport a Sport+ se jak nástup výkonu, tak i zvuk motoru přiostří a elektronicky řízené tlumiče, stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control) a systém pohonu všech kol se přizpůsobí zvolenému jízdnímu režimu. Nový pohon všech kol BMW xDrive upřednostňuje pohon zadní nápravy. Obzvláště ambiciózní řidiči využijí také aktivní diferenciál zadní nápravy, který zaručuje maximální trakci při výjezdu ze zatáček.
 
Základem dynamických jízdních vlastností nového BMW řady 8 Coupé jsou nízko položené těžiště, vysoká tuhost karoserie a přesně naladěný podvozek. Ovladatelnost a exaktní reakce řízení dále posunuje standardně dodávané integrální aktivní řízení s řízením zadních kol a adaptivní stabilizátory. Elektronicky řízené tlumiče jsou schopné kdykoliv zajistit maximální stabilitu. Nové BMW řady 8 Coupé bude k dispozici výhradně s různým rozměrem pneumatik pro přední a zadní nápravu.
 
Vrcholnou variantu nové řady 8 BMW předvedlo na autosalonu v Ženevě v podobě čtyřdveřového konceptu M8 Gran Coupé. V přední části konceptu se objevuje tvář nového BMW řady 8 se čtyřmi světlomety.
 
BMW řady 8 Coupé se začne prodávat v průběhu roku 2018. Koncept představuje budoucí podobu BMW řady 8 Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé, která se představí v průběhu roku 2019.
 
  • Nové BMW řady 8 Coupé
  • Nové BMW řady 8 Coupé
  • Nové BMW řady 8 Coupé
  • Nové BMW řady 8 Coupé
  • Nové BMW řady 8 Coupé