ověření tržní ceny ojetého vozu podle vin na caara.cz | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Ověření tržní ceny ojetého vozu podle VIN na Caara.cz

Ověření tržní ceny ojetého vozu podle VIN na Caara.cz

29.03.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Český startup Caara.cz ve spolupráci se společností Cebia vyvinul jednoduchý online nástroj, který umí stanovit reálný odhad prodejní ceny ojetého vozu.
Pro okamžité získání informací o tržní ceně vozidla na českém trhu stačí zadat identifikační číslo vozidla VIN. Identifikace vozidla pomocí VIN je jednoduchá, rychlá, jednoznačná a umožňuje stanovit cenu i s ohledem na specifikaci konkrétního vozidla. Obvyklá cena vozidla na českém trhu se stanoví na základě dynamické analýzy realizovaných a nabídkových cen srovnatelných vozidel.
 
Díky automatické identifikaci vozidla pomocí VIN se systém dostane k jeho značce, modelu, technickým parametrům, provedení, výbavovému stupni, seznamu sériového a dodatkového vybavení, prodejní ceně základní verze nového vozidla a jeho dodatkové výbavě. Na identifikaci vozu přímo navazuje ocenění.
 
„Obvyklá cena je tvořena na základě dynamické analýzy realizovaných a nabídkových cen pomocí moderních selflearningových statistických metod vyhodnocování cen prodávaných vozidel a jejich výbav,“ upřesňuje tiskový mluvčí společnosti Cebia Jan Dryák.
 
„Jedinečný program CebiCat GT byl doposud k dispozici pouze pro obchodní partnery společnosti Cebia. My jsme se ho jako první rozhodli nabídnout všem. A tak u nás na Caara.cz stačí jen zadat aktuální stav najetých kilometrů a VIN spolu s datem první registrace vozidla. Obojí najdete v Osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz). Tržní cenu se dozvíte okamžitě,“ dodává Jan Veselý, zakladatel startupu Caara.cz.  
 
Odhad prodejní ceny ojetého vozu je bezplatný. Caara.cz zasílá odhad obratem formou SMS. Proto je nutné pouze zadat telefonní číslo. Bezplatné stanovení prodejní ceny funguje pro všechna v ČR běžně dostupná auta bez omezení značky, verze nebo stáří vozu.
 
Investorem revoluční služby Caara.cz je nově založený startupový investiční fond Use It Up. Ten se soustřeďuje na rozjezd startup projektů s růstovým potenciálem, financování subjektů rozvojovým kapitálem, převzetí nástupnictví podnikání „otců zakladatelů“ či financování restrukturalizací. Use It Up je fondem kvalifikovaných investorů.
 
Komplexní webové řešení pro Caara.cz vyvinula digitální agentura Story TLRS, která se tohoto startupu s nadšením chopila a nadále se podílí na jeho rozvoji, aktuálně například implementací online nástroje od společnosti Cebia.