nové mitsubishi asx pro ženevu | Aktuality | autoweek.cz

Nové Mitsubishi ASX pro Ženevu

Nové Mitsubishi ASX pro Ženevu

13.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Mitsubishi Motors (MMC) na 89. ročníku mezinárodního ženevského autosalonu (5. - 17. března 2019) představí ve světové premiéře novou podobu kompaktního SUV ASX pro modelový rok 2020.
Hlavní atrakcí v expozici značky Mitsubishi na březnovém autosalonu v Ženevě bude koncept extravagantního SUV Engelberg Tourer. Prodejci japonské značky se už ale nemohou dočkat modernizované podoby kompaktního SUV ASX.
 
Od uvedení tohoto modelu na trh v roce 2009 Mitsubishi prodalo 1,32 milionu vozů ASX. Největšími trhy pro něj jsou Severní Amerika, Evropa, Austrálie a Čína. V současnosti je ASX třetím nejlépe prodávaným modelem Mitsubishi a zároveň klíčovou součástí globální strategie společnosti.
 
ASX je kompaktní SUV nabízející univerzální využití - od každodenního dojíždění až po výpravy do neznáma. Díky lehké a kompaktní karoserii v kombinaci s lepším výhledem, daným vyšší polohou za volantem, ASX nabízí vynikající ovladatelnost a jízdní vlastnosti.
 
Modernější design ASX prodělal zásadní změny v duchu filozofie Mitsubishi. Vedle robustnosti, typické pro vozy značky Mitsubishi, ukazuje více emocí. Nová koncepce nazvaná Dynamic Shield se zaměřuje na přední partie vozu. Nárazník zdůrazňuje ochranný tvar, zatímco pravoúhlé vodorovné a svislé linie masky chladiče a ochranného krytu pod nárazníkem vyjadřují pevnost a odolnost. Díky novému stylistickému ztvárnění je kapota delší s výraznějším vzhledem. Charakteristický design vozů Mitsubishi při pohledu zpředu stvrzuje specifické uspořádání LED světlometů se směrovými a mlhovými světly na krajích nárazníku. ASX používá zadní skupinové LED svítilny protažené napříč celou šířkou vozu.
 
Pro evropské trhy ASX dostane motor 2,0 l MiVEC v kombinaci s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo automatickou s plynulou změnou převodového poměru (CVT) INVECS-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních nebo všech kol. V nabídce tedy už nebude vynikající turbodiesel.
 
Vylepšený audiosystém SDA (Smartphone-link Display Audio) nabízí pokročilejší funkce konektivity. Úhlopříčka displeje se zvětšila ze 7“ na 8“. Na displeji systému SDA lze nyní přehrávat také videa uložená na USB paměťových zařízeních. Vozy v nejvyšší výbavě mají standardně navigační systém Tom Tom. Připojením k internetu přes chytrý telefon jsou nyní k dispozici dopravní informace v reálném čase. Brzy bude k dispozici také aplikace využívající informace z rychloměru, počítadla kilometrů a výstražných kontrolek, stejně tak, jako další palubní údaje vozu. Aplikace bude např. kontrolovat zbývající palivo a navede řidiče k nejbližší čerpací stanici. Také bude nabízet pokyny k optimální údržbě a prohlídkám.
 
ASX rovněž nabízí vyspělé bezpečnostní technologie, konstrukci karoserie RISE nebo systém pro zmírňování následků čelní kolize (FCM).
 
  • Nové Mitsubishi ASX pro Ženevu
  • Nové Mitsubishi ASX pro Ženevu
  • Nové Mitsubishi ASX pro Ženevu
  • Nové Mitsubishi ASX pro Ženevu