nový televizní pořad the classic car show | Auto archív | autoweek.cz

Nový televizní pořad The Classic Car Show

Nový televizní pořad The Classic Car Show

09.02.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Při akci pro VIP hosty v  hotelu Soho uprostřed Londýna byl oficiálně představen nový celosvětový televizní cyklus The Classic Car Show. Oslavu světové premiéry nového vysílání na Channel 5 moderovali Quentin Willson a Jodie Kidd.

Průlomový nový televizní cyklus v hlavním vysílacím čase zachycuje nadšení, krásu a pozoruhodné příběhy celosvětového odvětví, které se zabývá klasickými automobily. Odvětví, v němž se točí miliardy liber. Sled třinácti hodinových epizod, natočených v HD kvalitě, se zaměří na prestižní historické automobily s účastí největších celebrit, ale ukáže rovněž vozy, které je dobré koupit nyní, dříve, než jejich hodnota vystřelí do astronomické výše.

 

Pořad oznámil spolupráci, která patří k nejpůsobivějším v historii televize. Aston Martin poskytne jeden vůz ze své budoucí klasiky, Aston Martin V8 Vantage, jednomu šťastnému divákovi, jenž se tak stane jeho vlastníkem. Tento vůz, zhotovený na zakázku, je prací odborného návrhářského týmu automobilky Aston Martin vedeného hlavním návrhářem Markem Reichmanem. Diváci budou moci každý týden sledovat stavbu vozu V8 Vantage prostřednictvím řady krátkých filmových záběrů z továrny Aston Martinu v Gaydonu ve Warwickshire. Na konci seriálu se jeden z diváků stane majitelem tohoto exmpláře automobilového umění.

 

Marek Reichman k tomu řekl: „Bohaté dědictví Aston Martinu v oblasti prvotřídních sportovních vozů je pro tento vzrušující nový cyklus jednoznačně velkým námětem a jsem si jist, že šťastný příjemce modelu V8 Vantage, ať už to bude kdokoli, bude uchvácen, až se připojí k vybrané skupině majitelů těchto exkluzivních sportovních vozů z celého světa.“

 

Pořad The Classic Car Show rovněž s hrdostí oznámil, že jeho partnerem je Jaguar Heritage, klíčová divize, která poskytuje na zakázku vyráběné vozy od společnosti Jaguar Land Rover, a její služby Special Operations.

 

Výkonný ředitel společnosti Jaguar Land Rover Special Operations John Edwards k tomu řekl: „Jsme potěšeni, že divize Jaguar Heritage je partnerem The Classic Car Show. Málokdo oslavuje klasické automobily tak jako Jaguar, ale je skvělé vidět vzrušení celého světa klasických automobilů a nadšení jejich majitelů, kterým je poskytnuta taková publicita. Sledování pořadu se nemůžeme dočkat.“

 

Televizní seriál na Channel 5 sponzoruje Watchfinder & Co, přední světový prodejce luxusních hodinek. „Klasické automobily a klasické hodinky jdou ruku v ruce a my ve Watchfinderu jsme potěšeni, že můžeme tento vzrušující nový pořad podpořit,“ řekl Lloyd Amsdon, spoluzakladatel společnosti Watchfinder.

 

Moderátor a producent pořadu Quentin Wilson poznamenal: „Je to sen, když na naší první řadě pořadu The Classic Car Show spolupracují společnosti Aston Martin, Jaguar Heritage a Watchfinder. Patří mezi nejuctívanější a nejmocnější značky na světě a jeden šťastný divák zažije okamžik, který mu změní život, když převezme klíčky od budoucí klasiky Aston Martin. Podrobnosti oznámíme v první epizodě. Pořad The Classic Car Show má, stejně jako naši partneři, odlišný přístup. Ještě nikdo nevytvořil televizní pořad tohoto typu. Máme k dispozici senzační vozy, vášnivé příběhy, mimořádný rozpočet pro natáčení a nekonečné nadšení. The Classic Car Show je úžasný, do hloubky pronikající seriál bez sady klíčů v dohledu.“

 

V první epizodě Quentin Willson zamířil do Kalifornie, aby oslavil 50. narozeniny Fordu Mustangu, a Jodie Kidd se zamilovala do Ferrari 250 GT California Spyder. Tento skvost, jenž vám rozbuší srdce, je k mání za více než 10 milionů liber. Spolu moderátor Will Best se připojil ke skupině vybraných hostů na londýnském Týdnu pánské módy, mezi kterými je supermodel David Gandy a raper a návrhář Tinie Tempah. Spolu s dalšími přispěvovateli se zamysleli, který automobil, zda Mercedes-Benz 300 SL Gullwing nebo úplně nový Mercedes SLS AMG, je obklopen největší stylovou gloriolou stylovosti.

 

Mezitím Alex Riley oslavil Triumph TR7 a objevil, že kontroverzní klínovitě tvarovaný britský sportovní automobil je možné získat za pouhých 5000 liber. Nakonec dražitel klasických automobilů a expert na nálezy v kůlnách Chris Routledge odkryl vzácný a fascinující Studebaker Silver Hawk, jenž byl po téměř tři desetiletí doslova ukryt pod živým plotem.

 

A to byla teprve první epizoda.

 

Později se Quentin Willson vydá s Ferrari 246 Dino Keitha Richardse do Monaka, Jodie Kidd podstoupí pouť s Fordem GT40 do Remeše, zatímco Bruno Senna se projede s deseti historickými závodními vozy plným tempem po trati.

 

Alex Riley se vrátí do 80. let aby objevil překvapivě cenově dostupné Porsche 928, Will Best se poohlédne po klubu, v němž si můžete zapůjčit klasické automobily, a Chris Routledge odkryje vzácný model od zapomenutého francouzského výrobce Amilcar.

 

Cyklus The Classic Car Show, připravovaný ve studiu na závodním okruhu v Brooklands ve Weybridge, v hrabství Surrey, produkovali Jim Wiseman a Stephanie Fox známí z pořadů Top Gear a Top Gear Live, a vyrobila jej společnost Creative Media. Naplánován byl jako globální formát. Po světě jej distribuuje Sony Pictures Television.

 

Jim Wiseman, producent a režisér seriálu The Classic Car Show řekl: „The Classic Car Show je program, jaký jsem vždy chtěl natočit. Celý minulý rok jsme strávili cestování po světě a nořili se do fascinujícího světa klasických automobilů. Pořad je jedinečnou směsicí fantasticky poutavých příběhů o půvabu klasických automobilů, počínaje těmi, které vlastnili hollywoodské legendy, přes akční historické závodní automobily až po rodinu z Hampshire, která automobilyshromažďuje.“

 

Premiéru prvního dílu sledovalo 662 000 diváků, což představovalo sledovanost 3,2 %.

 

Ukázky pořadu můžete vidět na www.classiccarshow.com

  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show
  • Nový televizní pořad The Classic Car Show