nové modely mercedes-amg | Aktuality | autoweek.cz

Nové modely Mercedes-AMG

Nové modely Mercedes-AMG

30.01.2018 | Matějka Antonín | Aktuality

Společnost Mercedes-AMG představila na nedávném autosalonu v Detroitu tři nové sportovní modely vybavené řadovým třílitrovým šestiválcem o výkonu 435 koní a variabilním pohonem všech kol AMG Performance 4MATIC+.

Jedná se o modely CLS 53, E 53 kupé a E 53 kabriolet a na první pohled je ihned identifikujeme podle masky chladiče s dvojitou lamelou, předního nárazníku se stylistickým motivem křídla ve tvaru písmene A, specifického obložení bočních prahů AMG, zadního nárazníku s difuzorem a kruhové dvojité koncovky výfukové soustavy s leskle chromovanou povrchovou úpravou. Pod jejich kapotou se nachází nový, elektrifikovaný motor 3,0 litru s dvojitým přeplňováním jedním výfukovým turbodmychadlem a jedním elektricky poháněným přídavným dmychadlem. Řadový šestiválec poskytuje nejvyšší výkon 320 kW (435 k) a maximální točivý moment 520 N.m. Generátor s funkcí spouštěče EQ Boost nabízí krátkodobě dodatečný výkon 16 kW a točivý moment 250 N.m pro podporu spalovacího motoru. Kromě toho napájí elektrickou síť vozidla s napětím 48 V. Mezi další technické skvosty patří převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G a zcela variabilní pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+. 

Řadový šestiválec se vyznačuje vrcholnými výkonovými parametry a inteligentní elektrifikací. Generátor EQ Boost, uložený mezi motorem a převodovkou, kombinuje funkce spouštěče, alternátoru a výkonného elektromotoru. Tato inovace a inteligentní přeplňování elektricky poháněným přídavným dmychadlem eZV a výfukovým turbodmychadlem sledují stejný cíl: zvýšení typických sportovních výkonů a jízdní dynamiky vozů AMG při současném snížení spotřeby paliva a emisí. Všechny modely Mercedes-AMG s číslicí 53 dosahují rychlosti 250 km/h, s paketem Driver´s Package dokonce 270 km/h. Z 0 na 100 km/h zrychlují za 4,5 s, resp. 4,4 s v případě modelu E 53 kupé.

Interiér nových modelů AMG vítá cestující specifickou, exkluzivní výbavou, luxusními materiály a výrazně rozšířenými možnostmi výběru. Inovativní koncept ovládání a zobrazování zahrnuje displeje s vysokým rozlišením a vynikající kvalitou obrazu. Na přání mohou mít úhlopříčku 12,3 palce. Oba displeje vizuálně splývají pod společným krycím sklem v širokoúhlý panel přístrojů a jako centrální prvek umocňují horizontální uspořádání vnitřního designu.

Na přání dodávaný širokoúhlý panel přístrojů zahrnuje velký displej s virtuálními sdruženými přístroji v přímém zorném poli řidiče a centrální displej nad středovou konzolou. Protože je panel přístrojů zcela digitální, může si řidič zvolit jeden ze tří stylů grafického zpracování „Classic“, „Sport“ a „Progressive“ a podle svých představ si nakonfigurovat pro něj důležité informace a zobrazení. Prostřednictvím menu AMG lze zobrazit teplotu motorového a převodového oleje, příčné a podélné zrychlení, výkon a točivý moment motoru, plnicí tlak, teplotu a tlak v pneumatikách i aktuální nastavení vozidla.

Syntézu exkluzivity a sportovního charakteru umocňují také sportovní sedadla (v modelech E 53 kupé a kabriolet s originálním vzhledem napodobujícím integrované opěrky hlavy) ve specifickém designu AMG s plaketou AMG, červené bezpečnostní pásy a ozdobné prvky z uhlíkového kompozitu nebo matně stříbrných skleněných vláken. Interiér završuje nový standardní volant AMG Performance obšitý kůží Nappa s možnostmi individualizace například dřevěnými doplňky s klavírním lakem nebo obšitím mikrovláknem DINAMICA v místech pro uchopení.

Charakteristiku nových modelů řady 53 lze ještě výrazněji individualizovat stisknutím tlačítka, které aktivuje některý z pěti nabízených jízdních režimů systému DYNAMIC SELECT: „Eco“, „Comfort“, „Sport“, „Sport+“ a „Individual“. Rozmanitá nastavení vozidla sahají od hospodárného přes komfortní až po velmi sportovní. Přitom jsou modifikovány důležité parametry, jako jsou reakce motoru, řazení převodovky, nastavení podvozku a řízení. Nezávisle na jízdních režimech DYNAMIC SELECT může řidič přejít přímo do manuálního režimu tlačítkem „M“ a řadit výhradně páčkami na volantu. V případě potřeby lze samostatně aktivovat také různá nastavení podvozku.

Exkluzivní Edition 1 pro CLS 53 4MATIC+
CLS 53 4MATIC+ bude při uvedení na trh nabízen v exkluzivní verzi Edition 1, která se vyznačuje konceptem interiéru COPPER ART. Atmosféru mimořádné kvality v interiéru vytváří velký počet ozdobných prvků v ušlechtilém odstínu mědi. Čalounění sedadel černou kůží Nappa je zdobeno měděným kontrastním prošíváním, což platí i pro přístrojovou desku, loketní opěrky, středovou konzolu, výplně dveří a lemování podlahových rohoží. Výjimečné postavení umocňují ozdobné prvky a obložení středové konzoly z uhlíkového kompozitu s měděnými vlákny COPPER ART a volant Performance s logem Edition. Luxusní charakter kromě toho zdůrazňuje nejen dekorační osvětlení s 64 barvami, ale také pakety Memory a Zrcátka nebo exkluzivní analogové hodiny IWC.
 


  • Nové modely Mercedes-AMG
  • Nové modely Mercedes-AMG
  • Nové modely Mercedes-AMG
  • Nové modely Mercedes-AMG
  • Nové modely Mercedes-AMG
  • Nové modely Mercedes-AMG
  • Nové modely Mercedes-AMG