nové produkty construct vario | Aktuality | autoweek.cz

Nové produkty Construct Vario

Nové produkty Construct Vario

20.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zcela revoluční řešení zabezpečení vozidel proti krádeži automobilů přinášejí novinky Construct Vario a Construct Safetronic Vario.

Nejúčinnějším způsobem ochrany automobilu před odcizením je mechanické zabezpečení, které není závislé na autobaterii a nelze jej odblokovat elektronicky na dálku.

Stále častěji se kradou nejen celá auta, ale i jejich důležité komponenty. Proto byl vyvinut systém ochrany kapoty motoru. Na vývoji tohoto systému Construct spolupracoval s automobilkou Škoda Auto.

Aktuálně má společnost Construct ve svém portfoliu dva základní typy zabezpečení. Mechanické zabezpečení Construct a elektromechanické zabezpečení Construct Safetronic.

Jde o masivní systém mechanicky blokující řadicí páku pevně spojený s vozem pomocí bezpečnostních trhacích šroubů. Jeho překonání na ulici je prakticky nemožné, je náročné na čas a na vybavení. Použitý materiál se nestává křehkým ani při podchlazení tekutým dusíkem, protože materiál je zkoušen na odolnost při teplotě od -196 °C do +125 °C. Zabezpečení odolává i těžkému kladivu nebo vrtačce. Konstrukci nelze překonat ani vytržením jádra vložky zámku nebo metodou Bump-key.

Zcela revoluční řešení zabezpečení vozidel proti krádeži představují novinky Construct Vario a Construct Safetronic Vario. Construct Vario funguje na principu blokace činnosti řazení s možností propojení se zámkem kapoty. U přímo řezných převodovek se blokuje zpětný chod, zatímco u samočinných převodovek je zablokována poloha pro parkování.

K odemknutí či uzamknutí stačí jediné otočení klíčem v zámkové vložce, čímž se odblokuje či zablokuje zároveň řazení i zámek kapoty. Zámek kapoty systému Vario pracuje zcela samostatně, nezávisle na originálním zamykání kapoty.

Mechanické zabezpečení Construct Vario chrání nejen celý vůz, ale i jednotlivé komponenty v motorovém prostoru, jako jsou světlomety, řídící jednotky či akumulátor.

Společnost Construct nabízí i první zařízení na světě, které zamyká řadicí páku a kapotu vozidla zcela automaticky. Jedná se o Construct Safetronic Vario, které pracuje na elektromechanickém principu. Toto zařízení podstatným způsobem zvyšuje komfort ovládání zabezpečení vozu a snižuje nebezpečí jeho odcizení. Pro odblokování se používá bezkontaktní čip přiložený na určité místo ve voze.

Jak zařízení Construct Vario, tak i Construct Safetronic Vario je použitelné pro většinu osobních vozů s mechanickým nebo automatickým řazením.

Orientační cena produktu Construct Vario je 8000 Kč a produktu Construct Safetronic Vario 14 000 Kč.

  • Nové produkty Construct Vario
  • Nové produkty Construct Vario
  • Nové produkty Construct Vario
  • Nové produkty Construct Vario
  • Nové produkty Construct Vario