nové srdce pro kia soul: motor 1,6 t-gdi o výkonu 204 k | Aktuality | autoweek.cz

Nové srdce pro Kia Soul: motor 1,6 T-GDI o výkonu 204 k

Nové srdce pro Kia Soul: motor 1,6 T-GDI o výkonu 204 k

30.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka Kia modernizauje kompaktního crossover Soul. Nově pro něj zavádí motor 1,6 T-GDI o výkonu 204 k, s nímž přijde do prodeje nejvýkonnější verze modelu Soul v historii. Motor je kombinován se sedmirychlostní dvouspojkovou převodovkou.
Soul přichází s lehce modernizovaným designem zevnějšku i interiéru. K tomu se přidávají nové systémy pro zvýšení bezpečnosti a infotainmentu včetně integrace systémů Android Auto a Apple CarPlay. Modernizované modely Soul a Soul 1,6 T-GDI budou v prodeji již od října po oficiálním představení na mezinárodním autosalonu v Paříži.
 
Motor Kia 1,6 T-GDI (zkr. Turbo Gasoline Direct Injection – přeplňovaný zážehový motor s přímým vstřikováním) o výkonu 204 k je už známý z modelů cee’d GT a pro_cee’d GT. S novým motorem bude tento vůz akcelerovat z 0 na 100 km/h za 7,8 s a dosáhne až na 200 km/h při kombinované spotřebě 6,9 l/100 km.
 
Motor 1,6 T-GDI je spojen s novou sedmirychlostní dvouspojkovou převodovkou 7DCT s možností volby mezi režimy Normal, Eco a Sport, a spolu s tím upravovat i účinek posilovače řízení (normální, nízký nebo vyšší odpor).
 
Soul 1,6 T-GDI bude mít specifické úpravy interiéru a na přání se bude dodávat i s většími a účinnějšími brzdami. Na přání bude pro verze Soul i Soul 1.6 T-GDI k dispozici systém palubního infotainmentu Kia s dotykovým displejem 5“, 7“ nebo 8". K úplné integraci chytrých telefonů slouží podpora Apple CarPlay a Android Auto. Nové barevné displeje rovněž zprostředkují obraz ze zadní parkovací kamery. Ke zvýšení bezpečnosti Soulu přispívá funkce sledování mrtvého úhlu (BSD) a systém monitorování provozu za vozidlem RCTA.