nové suv seat ponese označení tarraco | Aktuality | autoweek.cz

Nové SUV Seat ponese označení Tarraco

Nové SUV Seat ponese označení Tarraco

20.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Seat oznámil vítězný název pro nové velké SUV, které bude uvedeno na trh na konci letošního roku. Seat poprvé vybral označení modelu na základě veřejného hlasování, které vyhrálo označení Tarraco. Výběru se zúčastnilo více než 146 000 lidí a názvu Tarraco dalo hlas přes 35 % hlasujících
Celkem 146 124 fanoušků značky Seat ze 134 zemí, kteří se zúčastnili finálového kola ankety #SeatseekingName, rozhodlo, že nové SUV se bude nazývat Seat Tarraco. Označení Tarraco obdrželo 51 903 platných hlasů (35,52 %). Na druhém místě skončil název Avila, který podpořilo 41 993 účastníků (28,74 %). Aranda na třetím místě získala 39 321 hlasů (26,91 %) a pro poslední Alboran se vyslovilo 12 907 hlasujících (8,83 %). Výsledky hlasování byly ověřeny nezávislým institutem EY.
 
Tarraco - dnes Tarragona
Tarraco, stejně jako ostatní tři finálové návrhy, odpovídá hodnotám značky Seat a dokonale ladí s charakterem nového modelu. Současný název katalánského města zní Tarragona. Jako nejstarší římská osada na Pyrenejském poloostrově bylo toto město jednou z hlavních metropolí Hispánie v době Římské říše. Středozemské město se může pochlubit nejen bohatstvím kulturních, historických a architektonických památek, ale také mladistvým duchem. To jsou všechno hodnoty, s nimiž se Seat identifikuje a které vyzařují z vozidel této značky.
 
Tarraco je prvním označením modelu Seat, které bylo vybráno ve veřejném hlasování a čtrnáctým španělským zeměpisným označením, použitým jako název modelu značky Seat. V roce 1982 byl první model Seat pojmenován po španělském městě Ronda. Od té doby dostalo název, inspirovaný španělskými zeměpisnými označeními, 12 dalších modelů: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea a také dva nejnovější, Ateca a Arona.
 
#SeatseekingName s úspěšnou účastí
Iniciativa #SeatseekingName překonala veškerá očekávání. Seat v první fázi obdržel od svých fanoušků ve 106 zemích celkem 133 332 návrhů, které obsahovaly 10 130 různých španělských zeměpisných názvů odpovídajících požadavkům značky.
 
V dalším kole přísného výběrového procesu byly návrhy podrobeny zkoumání na základě jazykových a právních kritérií. Odborníci také ověřovali, zda jsou v souladu s hodnotami značky a odpovídají charakteru nového modelu. Následně bylo na hlavních trzích značky Seat zorganizováno několik moderovaných skupinových diskuzí a proběhly další průzkumy trhu v různých zemích, v nichž Seat prodává svá vozidla. Výsledkem byl seznam čtyři finalistů. Vybranými zeměpisnými názvy byly Alboran, Aranda, Avila a Tarraco. Od tohoto okamžiku mohli všichni fanoušci značky hlasovat pro svého kandidáta. Vítězným názvem je Tarraco.
 
Nové Tarraco završuje ofenzivu značky Seat v kategorii SUV
Seat s novým modelem Tarraco, velkým vozidlem s až 7 sedadly, završí svou nabídku v segmentu SUV, která již zahrnuje modely Ateca (vítěz AutoBest 2017) a Arona. Seat Tarraco bude uveden na trh koncem letošního roku. Po technické stránce bude vycházet ze stejného základu jako Volkswagen Tiguan Allspace a bude tedy koncepčně blízký Škodě  Kodiaq. Vyrábět se bude ve Wolfsburgu.