nově založená opel group přebírá evropské aktivity gm | Aktuality | autoweek.cz

Nově založená Opel Group přebírá evropské aktivity GM

Nově založená Opel Group přebírá evropské aktivity GM

22.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vedení Opel Group bude nově řídit i evropské obchodní aktivity General Motors, a to i v Rusku. Opel Group přebírá ekonomickou odpovědnost za všechny značky GM v Evropě.

S platností od 1. července 2014 převzala nově založená společnost Opel Group plnou odpovědnost za obchodní aktivity General Motors v celé Evropě. Opel Group sdružuje zodpovědnost za aktivity značek Opel/Vauxhall i za všechny ostatní obchodní aktivity GM v Evropě, a to včetně Ruska.

 

Představenstvo Opel Group v čele s Dr. Karl-Thomasem Neumannem (na fotografii s novým Opelem Corsa) je téměř identické s dosavadním představenstvem Adam Opel AG. Bude řídit všechny evropské aktivity koncernu General Motors. Nová společnost bude sídlit v Rüsselsheimu stejně, jako Adam Opel AG.

 

Touto organizační změnou Opel Group přebírá i kompletní ekonomickou odpovědnost za všechny značky GM v Evropě. Díky tomu může společnost Adam Opel AG posílit svoji finanční základnu. Operativní podnikání společnosti Adam Opel AG nebude touto reorganizací nijak dotčeno.

 

„Dnes jsme už víc než jen Opel/Vauxhall. V rámci Opel Group sladíme naši organizační strukturu a právní subjektivitu v Evropě s naším podnikáním. Zeštíhlíme a zrychlíme naše rozhodovací procesy a zvýšíme naši efektivitu. Zkrátka a dobře: Tato reorganizace je důležitým krokem při implementaci našeho růstového plánu DRIVE! 2022 a je dalším důkazem důvěry našeho mateřského koncernu General Motors Opel/Vauxhall,“ uvedl Karl-Thomas Neumann.

 

Do roku 2022 chce společnost dosáhnout tržního podílu 8 % v Evropě, zvýšit míru zisku na 5 % a dále zlepšit kvalitu svých produktů i spokojnost zákazníků a zaměstnanců. Právo zaměstnanců na spolurozhodování je i v nové organizační struktuře smluvně zaručeno.

 

Nová společnost Opel Group je dalším dokladem důležitosti značky Opel pro koncern General Motors. Vedoucí úloha Opelu se v uplynulých dvou letech uplatnila v mnoha oblastech působení GM v Evropě. Patří k nim i plná odpovědnost za rostoucí trh Ruska a plánovaná výroba vybraných modelů Opel pro značku Buick v USA a pro značku Holden v Austrálii a na Novém Zélandu.