nové zimní pneumatiky pro suv | Aktuality | autoweek.cz

Nové zimní pneumatiky pro SUV

Nové zimní pneumatiky pro SUV

03.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1 zkracují brzdnou dráhu vozů SUV na suchém, mokrém i zledovatělém povrchu.
Společnost Goodyear uvádí na trh nové pneumatiky určené především pro vozy SUV - UltraGrip Performance SUV Gen-1. Nejnovější přírůstek řady zimních pneumatik UltraGrip už je v prodeji. Poskytuje kratší brzdné vzdálenosti za všech zimních podmínek provozu. Díky technologii Active Grip mají lepší přilnavost dosaženou optimální styčné plochy s vozovkou. Technologie 3D Bis zaručuje špičkovou ovladatelnost na zasněžených a zledovatělých vozovkách.
 
Skutečně bezpečné SUV
Řidiči SUV se ve velkém voze cítí velmi bezpečně, zejména je-li vybaveno i pohonem všech kol. To je může svádět k pocitu, že ani nepotřebují kvalitní pneumatiky. Právě pro SUV je však vybavení kvalitními zimními pneumatikami v zimních podmínkách ještě důležitější, než pro běžné vozy.
 
Prodej modelů typu SUV a vozidel s pohonem 4x4 na evropských trzích se od roku 2012 zvyšuje a očekává se, že stabilním tempem poroste i v následujících letech. Z 3 221 870 vozidel prodaných v regionu EMEA v roce 2012 vzrostl na 4 305 381 vozů v roce 2015 a Goodyear odhaduje dosažení prodeje 6 224 337 vozů typu SUV v roce 2022. Od uvedení UltraGrip Performance SUV Gen-1 na trh si Goodyear slibuje, že bude schopen tuto rostoucí poptávku plně uspokojovat.
 
SUV a „čtyřkolky“ jsou velké vozy. Jsou tedy také těžší a mají výše umístěné těžiště než běžná osobní auta. V důsledku toho na jejich pneumatiky působí větší síly, což komplikuje brzdění a ovládání vozu. Společnosti Goodyear se nyní podařilo tento paradox vyřešit.
 
„Využili jsme naše zkušenosti s pneumatikami pro vozy SUV a naše špičkové technologie pro zimní pneumatiky a dále vylepšili naši oceněnou řadu UltraGrip Performance pro vozidla SUV. Díky upravenému dezénu UltraGrip Performance SUV Gen-1 zajišťují vyšší přilnavost a tedy i bezpečnější jízdu na zimních silnicích,“ řekl Alexis Bortoluzzi, ředitel marketingu osobních pneumatik Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika.
 
Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1 se používají jako základní výbava při prodeji vozů Volvo XC90, Audi Q5, Nissan Qashqai, Range Rover Evoque a Toyota Land Cruiser.
 
Hlavní technologie a nové rysy pneumatik UltraGrip Performance SUV Gen-1
1.           Příčné drážky a dezén běhounu se systémem tvarových zámků
Aby se vykompenzovalo vyšší zatížení, dané celkovou hmotností vozidla, musí být pneumatiky pevnější. Kromě jiných výhod tužší bloky zlepšují ovládání vozu na mokré vozovce. Navzdory vyšší tuhosti si bloky (díky zvláštnímu uspořádání příčných drážek) uchovávají dostatečnou pružnost, což zlepšuje záběr na sněhu.
2.           Speciálně pro SUV upravené uspořádání bloků a příčných drážek
Bloky jsou nyní zkosené a nikoli úplně rovné, což zlepšuje záběr na sněhu a poskytuje lepší brzdné vlastnosti na zasněžených a zledovatělých silnicích
3.           Optimální styčná plocha s vozovkou
Protože je vůz těžší, jsou více zatíženy i pneumatiky. Aby toto vyšší zatížení vyrovnal, zvětšil Goodyear ve srovnání s předchozí generací šířku styčné plochy (stopy). Větší plocha pryže na silnici přináší lepší kontakt s povrchem, a tedy přináší i vyšší stabilitu.
4.           Indikátor optimálního výkonu běhounu
Během životnosti pneumatiky TOP se symbol vločky na pneumatice postupně stírá. Jakmile úplně zmizí, je třeba pneumatiku vyměnit mají-li být zachovány optimální vlastnosti pro jízdu v zimních podmínkách.
 
45 let vynikající kvality zimních pneumatik
Goodyear uvedl na trh první pneumatiku UltraGrip v roce 1971 a od té doby konstruktéři značky tuto řadu zimních pneumatik dále průběžně zdokonalují. Výsledkem, že Goodyear zaujímá vedoucí pozici trhu zimních pneumatik. Pneumatiky řady UltraGrip se už prodalo více než 60 milionů kusů.
  • Nové zimní pneumatiky pro SUV
  • Nové zimní pneumatiky pro SUV
  • Nové zimní pneumatiky pro SUV