nové bmw řady 7 | Aktuality | autoweek.cz

Nové BMW řady 7

Nové BMW řady 7

18.11.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace řady 7, od roku 1977 už šestá, znamená změnu postavení vrcholného modelu značky BMW. Tato řada vždy přinášela technické inovace, ale nyní k tomu přidává významný posun směrem k většímu luxusu při zachování sportovního charakteru vozu.
„Lidé, kteří jezdí v BMW řady 7, jedí v těch nejlepších restauracích a bydlí v nejlepších hotelích - prostě si užívají toho nejlepšího, takže si zaslouží i to nejlepší auto. Proto jim nabízíme nejluxusnější auto v segmentu, které je současně i nejvíce technologické postavené v rámci BMW Group. Je to prostě nejlepší BMW všech dob,“ říká generální ředitel BMW Group ČR Harald Hölzl.
 
Maximální komfort jízdy
Výjimečné postavení nové generace BMW řady 7 samozřejmě začíná u podvozku, který zaručuje maximální komfort cestování standardně dodávaným vzduchovým pérováním obou náprav a aktivními tlumiči Dynamic Damper Control s možností nastavení světlé výšky o 3 cm. V nabídce je aktivní podvozek Executive Drive Pro s aktivními stabilizátory s elektromechanicky ovládanou tuhostí, které redukují náklon vozu. Díky kameře, která sleduje nerovnosti na silnici, se vůz připravuje předem na to, co jej čeká.
 
Integrované aktivní řízení zadních kol je poprvé kombinováno i s pohonem všech kol xDrive. Přispívá nejen k lepší ovladatelnosti vozu, ale ve velké míře také k většímu pohodlí cestování na zadním sedadle zmenšením příčného zrychlení.
 
Nejmodernější technika
O pohon se starají řadové šestiválce z nové generace motorů BMW TwinPower Turbo nebo přepracovaný zážehový motor V8. Novinkou je vznětový řadový třílitrový šestiválec TwinPower Turbo s vícestupňovým přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva Common Rail s piezoelektrickými vstřikovači pracujícími s maximálním tlakem 250 MPa (2500 bar). Všechny motory jsou standardně spojené se zdokonalenými osmirychlostními převodovkami Steptronic.
 
Nové BMW řady 7 je prvním automobilem s nosnou strukturou Carbon Core vytvořenou kombinací uhlíkového kompozitu (plastů zesílených uhlíkovými vlákny - CFRP), vysokopevnostních ocelí a hliníku. Díky tomu je vůz i s většími rozměry a bohatší výbavou až o 130 kg lehčí než jeho předchůdce.
 
Technické inovace
Asistenční systémy programu BMW ConnectedDrive umožňují poloautonomní jízdu - víc zatím neumožňuje legislativa. Zajímavou novinkou je klíček s displejem, umožňující ovládání některých funkcí až na vzdálenost 30 m, čtení dat na vzdálenost 300 m a poprvé na světě i ovládání dokončení parkovacích manévrů na dálku.
 
Úplně nový koncept ovládání různých funkcí umožňuje kombinaci ovládání dotykovým displejem nebo gesty. Interiér je standardně vybaven ambientním osvětlením v šesti odstínech. Nová generace kamerového systému SurroundView obsahuje 3D pohled, stejně tak jako panoramatický pohled a pohled Side View.
 
K mnoha dalším technickým inovacím, nabízeným pro nové BMW řady 7, patří režim ADAPTIVE voliče jízdních režimů, v němž se automobil přizpůsobuje jízdnímu stylu řidiče a charakteru silnice, laserové světlomety BMW Laserlight, zadní sedadla Executive Lounge s masážní funkcí a programem Vitality či držák na telefon s integrovaným indukčním dobíjením.
 
Sériová výbava
- Navigační systém Professional
- Elektrické nastavení předních sedadel včetně pamětí
- Aktivní ochrana - bezpečnostní paket inicializující ochranná opatření pro posádku v případě bezprostředního rizika nehody
- Adaptivní vzduchové odpružení na obou nápravách
- Přední a zadní parkovací asistent (PDC)
- Zadní kamera
- Systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí
- High-beam assistant - automatické vypnutí/zapnutí dálkových světel
- Driving Assistant - soubor asistenčních systémů
- BMW Head-Up Display - projekce důležitých jízdních informací do zorného pole řidiče
- Driving experience tlačítko včetně adaptivního módu
- LED světlomety, včetně vysokotlakých ostřikovačů a automatického nastavení sklonu světlometů
- HiFi systém (12 reproduktorů / 205 W)
- Vyhřívání sedadel vpředu
- Vyhřívání sedadel vzadu (pro prodloužené verze)
- Elektricky ovládané skleněné střešní okno (pro prodloužené verze)
- Multifunkční přístrojový panel s úhlopříčkou 12,3"
- BMW E-Call - tísňové volání (manuální / automatické volání v případě nouze)
- Teleservices - manuální /automatické zasílání informací o stavu vozu a úrovni nabití baterie
 
Nadstandardní služby
Pro BMW řady 7 se poskytuje služba Service Inclusive na 5 let/100 000 km, která zahrnuje údržbové a servisní práce. Služba ConnectedDrive Services umožňuje přístup na BMW Online portál se zpravodajstvím, informacemi o počasí, online vyhledáváním, přístupem k e-mailové schránce a aplikaci ConnectedDrive Store i integraci aplikací pro chytré telefony (iOS a Android) po dobu tří let včetně možnosti prodloužení.
 
Během roku 2016 nabídku verzí rozšíří plug-in hybrid BMW 740e resp. 740Le a 740Le xDrive, kombinující dvoulitrový čtyřválec s elektromotorem s celkovým výkonem 240 kW (326 k) a  kombinovanou spotřebu 2,1 l/100 km. Umožňuje dojezd jen s elektrickým pohonem okolo 40 km.
 
Nové BMW řady 7 se opět vyrábí v továrně v Dingolfingu, která je mj. centrem pro hliníkové konstrukce pro celou BMW Group a nyní se stává prvním automobilovým výrobním závodem světa, který pro výrobu nosné struktury používá uhlíkové kompozity.
 
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7
 • Nové BMW řady 7