novinky modelové řady fiat ducato | Aktuality | autoweek.cz

Novinky modelové řady Fiat Ducato

Novinky modelové řady Fiat Ducato

12.07.2019 | Matějka Antonín | Aktuality

„The best ever Ducato“- pod tímto reklamním sloganem nabízí automobilka Fiat modernizovanou řadu svých lehkých užitkových vozů a minibusů.

Modelovou řadu Ducato MY 2020 představila značka Fiat Professional v domovském Turíně a při této příležitosti připravila pro novináře i první testovací jízdy, které se uskutečnily jak v rušném městském provozu této severoitalské metropole, tak i na běžných silnicích a dálnicích. Pomyslnou třešničkou na dortu této akce pak byla světová premiéra prototypu ryze elektrického Ducata, o níž jsme se na našich stránkách již zmínili.

Do nového modelového roku MY 2020 vstupuje Fiat Ducato především s technickými novinkami a novými prvky výbavy. Moderní, aerodynamicky a funkčně propracovaný design jednotlivých modelů doznal jen kosmetických úprav, což se do značné míry u evropského bestselleru (nepřetržitě od roku 2014) dalo očekávat. Uživatelé a majitelé těchto vozů asi nejvíce ocení novou řadu výkonných a hospodárných přeplňovaných vznětových motorů MultiJet 2 o objemu 2,3 l, které jsou k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo se samočinnou devítistupňovou převodovkou „9Speed“ nabízející tři módy řazení: Normal, Eco a Power. Kromě toho je devítistupňová převodovka vybavena manuálním ovládáním Autostick, které může řidič využít například při jízdě plně zatíženého vozu v kopcovité krajině.

Všechny motory MultiJet 2 jsou opatřeny elektronicky řízeným turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek, které, jak jsme se sami mohli přesvědčit, poskytuje agregátu plynulou dynamiku a úctyhodné výkonové charakteristiky s celém rozsahu použitelných otáček. Řadu motorů MultiJet 2 reprezentují čtyři výkonové verze 120, 140, 160 a 180 HP a v nabídce pohonných jednotek nechybí ani třílitr spalující zemní plyn o výkonu 136 koní (verze Ducato 140 Natural Power). Modely Ducato MY 2020 samozřejmě splňují nejnovější emisní normy Euro 6D a jejich standardní výbava zahrnuje Eco paket sestávající ze systému Start/Stop, inteligentního alternátoru, elektronicky řízeného palivového čerpadla a Eco módu zvyšujícího hospodárnost provozu.

Vítanou novinkou v modelové řadě Fiat Ducato, jež mimo jiné zahrnuje i velmi oblíbené obytné automobily, je nový infotainment se 7“ dotykovým displejem, DAB tunerem a systémem indikujícím nesnadno průjezdná místa na trase s ohledem na vnější rozměry vozidla. Součástí infotainmentu kompatibilního s Android AutoTM jsou i nové aplikace usnadňující navigaci či přístup k multimédiím, telefonním hovorům či oblíbené hudbě na Apple Music. Z pohledu řidiče jsou neméně vítané nové či modernizované asistenční systémy, z nichž jmenujme alespoň automatické ovládání dálkových světlometů, bezpečnostní přednárazový systém či systém rozpoznávání dopravního značení.

Na závěr uvedeme několik důležitých údajů. Modernizovanou modelovou řadu Fiat Ducato reprezentuje 1000 karosářských verzí a až 10 000 různých modifikací. Ryze užitkové verze jsou uzpůsobeny k přepravě nákladů až do užitečné hmotnosti 2,1 tuny a objemu 17 m3. Elektrické verze Ducata se na trhu objeví v průběhu příštího roku.
  • Novinky modelové řady Fiat Ducato
  • Novinky modelové řady Fiat Ducato
  • Novinky modelové řady Fiat Ducato
  • Novinky modelové řady Fiat Ducato
  • Novinky modelové řady Fiat Ducato