novinky v asistenci pro řidiče | Aktuality | autoweek.cz

Novinky v asistenci pro řidiče

Novinky v asistenci pro řidiče

10.11.2014 | Rybecká Ivana | Aktuality

Europ Assistance představila novinky v asistenčních službách: nová pomoc s počítači, zálohováním a domácí elektronikou. Novinkou je možnost sjednat si službu AutoCare ve svém servisu. V případě nutnosti odtahu automobilu je pak odtažen právě do tohoto servisu.

Jak jsme již uvedli, společnost Europ Assistance se přestěhovala do nových prostor, kde slavnostně otevřela nové moderní asistenční centrum. Současně představila řadu inovativních asistenčních služeb, které aktuálně nemají na trhu srovnání - AutoCare, PneuCare a IT asistenci.

 

AutoCare odtáhne vaše vozidlo do vašeho servisu

Mezi novinky v pojištění asistenčních služeb AutoCare a Pneucare patří měsíční varianta programu za 290 Kč. Limitem je pouze celková cena asistenčního zásahu, která je nastavena na 75 000 Kč. Předností této měsíční varianty je možnost zajištění asistence a především odtahu vozidla v případě cesty na dovolenou po Evropě. Zákazníkům ji lze doporučit především nyní, v době začínajících zimních výjezdů na lyže do alpských zemí. Program lze sjednat online na nových webových stránkáchběhem několika minut. Roční program se stejným limitem je k dispozici za 1690 Kč. Pojištění platí u nás i v zahraničí.

 

Novinkou v oblasti asistence pro řidiče je možnost sjednat si službu AutoCare ve svém servisu. Výsledkem je, že v případě incidentu a nutnosti odtahu automobilu je vůz odtažen právě do tohoto servisu, a to prakticky odkudkoliv z celé Evropy, což je pro autoservisy velkým benefitem. Možnost sjednání služby v servisu umožňuje nový partnerský program, v jehož rámci je nabízeno i webové rozhraní pro sjednání online. Jediným limitem je stáří vozidla. U vozů starších 14 let se program automaticky ukončí.

 

K reálným případům patří například asistence klientovi, kterému se v Orleansu ve Francii rozbilo v autě turbodmychadlo a v rámci programu AutoCare mu byl zajištěn odtah na Slovensko s celkovými náklady 63 000 Kč. Jinému klientovi se na Korsice rozbil alternátor a náklady následného odtahu do ČR činily 73 000 Kč. Uvedené náklady byly uhrazeny v rámci programu AutoCar, a nezatížily tak rozpočet klientů.

 

Ze zimních případů můžeme zmínit například nehodu ve Švýcarsku, odkud byl odtaženvůz zpět do České republiky za 36 000 Kč. Vysoké částky by klienti zaplatili i v případě pouhé zamrzlé nafty či vybité baterie, kdy odtah do servisu či intervence silniční služby v zahraničí běžně dosahuje 5000 Kč. Zde je důležité upozornit, že poslední dva zmíněné incidenty nebývají zpravidla kryty v základních asistenčních programech povinného ručení ani havarijního pojištění.

 

PneuCare se postará o defekt pneumatiky

Novou asistenční službou pro řidiče je PneuCare, která zajistí vše potřebné v případě defektu pneumatiky, jako zajištění výměny pneumatiky na místě, odtah vozidla do nejbližšího pneuservisu, úhradu opravy pneumatiky, nebo úhradu pneumatiky v případě neopravitelného poškození. Služba je nabízena na celý rok a odvíjí se od ceny pneumatik.

 

Nová IT asistence jako služba, například k platební kartě nebo k účtu za elektřinu

Novou službou, určenou pro obchodní partnery, je IT asistence. V této oblasti se jedná o službu, kterou mohou jako přidanou hodnotu nabídnout svým zákazníkům například pojišťovny v programech domácí asistence. Program je také určen pro další společnosti, které jsou spojeny se službami pro domácnosti a rodiny, jako jsou například distributoři elektrické energie či plynu nebo poskytovatelé internetového připojení. Jedná se o přidanou hodnotu pro zákazníky v programech domácí asistence.

 

Program zahrnuje vzdálenou asistenci k PC, telefonickou asistenci při uvádění elektronických domácích spotřebičů do provozu, obnovu dat z PC, paměťových karet a dalších médií, konzultace při nastavování TV, přehrávačů či mobilu.

 

Služba je limitována 60 minutami konzultace. Asistenční služba doporučí nejlepší postup, příp. prověřenou laboratoř, která diagnostikuje problém a klientovi sdělí pravděpodobnou výši nákladů. Finanční limit při ztrátě dat je kolem 10 000 Kč. Zákazník současně získává jistotu, že doporučené firmě může svěřit citlivé osobní údaje. Obchodní partneři mohou tento program nabízet jako bonus v rámci jiných služeb a pojištění.

 

Programy tohoto typu jsou oblíbenou formou ocenění VIP zákazníků.

  • Novinky v asistenci pro řidiče
  • Novinky v asistenci pro řidiče
  • Novinky v asistenci pro řidiče
  • Novinky v asistenci pro řidiče