novinky značky škoda na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Novinky značky Škoda na český trh

Novinky značky Škoda na český trh

29.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Rapid Monte Carlo, Rapid Spaceback Scoutline a poprvé RS s pohonem všech kol a šestirychlostní převodovkou DSG: Octavia RS 4×4.
Po premiéře na autosalonu ve Frankfurtu přichází nyní nové modelové varianty vozů Škoda na český trh - Rapid Monte Carlo, Rapid Spaceback ScoutLine a Octavia RS 4×4. Všechny výše uvedené modely je s okamžitou platností možné objednávat u obchodních partnerů značky Škoda v České republice. První exempláře zamíří do tuzemských showroomů během listopadu letošního roku.
 
Škoda Rapid Monte Carlo rozšiřuje řadu vozů Monte Carlo na šest. Osobitý charakter vozu podtrhují černá kola z lehkých slitin, stejně jako černě lakovaný rámeček masky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, přední a zadní spoiler, prahové lišty a difuzor na zádi vozu. Zadní boční skla a sklo pátých dveří mají vyšší stupeň tónování, podobně jako zadní skupinové svítilny. Součástí sériové výbavy jsou 16“ kola z lehkých slitin Italia, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, xenonové světlomety a černě podbarvené mlhové světlomety.
 
Výrazným sportovním charakterem se vyznačuje i interiér se sportovními sedadly, hliníkovými pedály a malým koženým paketem, obsahujícím červené stehování na sportovním volantu, hlavici řadicí páky a madle páky ruční brzdy.
 
Výbava modelu Rapid Monte Carlo vychází ze stupně Ambition, proti němuž je o 43 000 Kč vyšší. Stejně jako Rapid Spaceback je i liftback ve verzi Monte Carlo nabízen se všemi dostupnými pohonnými jednotkami.
 
Škoda Rapid Spaceback je poprvé k dispozici i v outdoorovém provedení ScoutLine s černo-stříbrně lakovanými nástavci nárazníků, černě lakovanými plastovými kryty prahů a podběhů, stříbrnými koly z lehkých slitin a stříbrně lakovanými kryty vnějších zpětných zrcátek.
 
Standardní výbava zahrnuje 16“ kola z lehkých slitin Rock, kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu stříbrná Reflex, přední mlhové světlomety s funkcí Corner, diodová světla pro denní svícení, asistent pro rozjezd do kopce, malý kožený paket s multifunkčním volantem, tempomat a další prvky výbavy.

Cenový rozdíl oproti standardnímu provedení Rapid Spaceback ve výbavové verzi Style činí 36 000 Kč. Základní cena modelu Rapid Spaceback Scoutline se zážehovým motorem 1,2 TSI/66 kW činí 399 900 Kč.
 
Škoda Octavia RS 4×4 je prvním vozem Octavia RS s pohonem všech kol. Verze s pohonem všech kol se bude dodávat výhradně se dvouspojkovou převodovkou (DSG) a turbodieselem 2,0 TDI/135 kW (184 k). Maximální točivý moment 380 N.m motor dosahuje v rozmezí od 1750 do 3250/min. S pohonem všech kol zrychluje z 0 na 100 km/h za 7,6 s a dosahuje maximální rychlosti 228 km/h. Kombinovaná spotřeba činí 4,9 l/100 km.  
 
Cenový rozdíl činí 55 000 Kč oproti shodné verzi vozu bez pohonu všech kol. Škoda Octavia RS 4×4 2.0 TDI/135 kW začíná na částce 770 900 Kč.
  • Novinky značky Škoda na český trh
  • Novinky značky Škoda na český trh
  • Novinky značky Škoda na český trh
  • Novinky značky Škoda na český trh
  • Novinky značky Škoda na český trh