nový čínský model škoda kamiq gt | Aktuality | autoweek.cz

Nový čínský model Škoda Kamiq GT

Nový čínský model Škoda Kamiq GT

05.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto v Číně rozšiřuje svou rodinu modelů SUV na pět vozů. Nový Kamiq GT je druhé SUV kupé značky a stejně jako větší Kodiaq GT je dostupné exkluzivně jen pro čínský trh. Vedle obou SUV kupé je speciálně pro čínský trh uzpůsobena také čínská verze městského SUV Kamiq.
Alain Favey, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za oblast prodeje a marketing, říká: „Čína je pro Škoda Auto nejdůležitějším světovým trhem a čínští zákazníci mají modely SUV obzvlášť v oblibě. Každé třetí SUV značky Škoda se prodá v Číně. Díky tomu, že Škoda Auto v Číně nabízí pět různých SUV, je schopna uspokojit širokou škálu požadavků zákazníků.“
 
Již devět let je Čína největším světovým trhem české automobilky. V současné době se zde prodá každé čtvrté auto značky Škoda. Díky úspěšné SUV ofenzivě v roce 2018 Škoda Auto v Číně prodala rekordních 341 000 vozů (meziročně +4,9 %). Vedle nového modelu Kamiq GT zahrnuje čínská modelová paleta vozů Škoda další čtyři SUV - Kodiaq, který v roce 2017 odstartoval SUV ofenzívu značky, jeho dvojče v podobě SUV kupé Kodiaq GT, čínskou verzi modelu Karoq, která je o 5 cm delší než evropská verze, a městské SUV Kamiq speciálně navržené pro čínský trh, které měří 439 cm, tedy o 15 cm víc než evropský model.
 
Nový sportovně laděný model Kamiq GT je kupé verzí městského SUV Kamiq určenou pro lifestylově orientované zákazníky. Dynamický vzhled je výsledkem spolupráce designérů ze SAIC Škoda v Číně s designéry z oddělení Škoda Design v České republice.
 
S délkou 4409 mm je o 19 mm delší než čínský model Kamiq, rozvor 2610 mm je totožný. V interiéru i exteriéru se najde řada designových prvků, které odkazují na studii Vision GT. Maska chladiče má výrazné svislé žebrování a po stranách přechází v krystalické LED přední světlomety. Také záď přebírá dynamický design studie Vision GT s LED světly s krystalickými strukturami.
 
Přístrojová deska má po celé své šíři kartáčovanou metalickou lištu. Exkluzivním detailem je logo GT umístěné na straně spolujezdce a sladěné s barvou karoserie. Sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy s vyšitým logem GT. Charakteru vozu odpovídá také multifunkční volant,  který umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání všech důležitých funkcí vozu.
 
  • Nový čínský model Škoda Kamiq GT
  • Nový čínský model Škoda Kamiq GT
  • Nový čínský model Škoda Kamiq GT