nový citroën jumpy | Aktuality | autoweek.cz

Nový Citroën Jumpy

Nový Citroën Jumpy

31.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën Jumpy se na trhu objevil v roce 1995 a vyrobilo se ho téměř 600 000 kusů. Nyní na trhu přichází nový Jumpy. Zhodnocuje více než 80 let zkušeností značky Citroën s lehkými užitkovými vozy. Jeho tvůrci se zaměřili na účinnost a ergonomii pro snadné a bezpečné užívání.
Nový Jumpy byl koncipován za využití toho nejlepších znalostí značky Citroën. Její nabídka na trhu zahrnuje čtyři vzájemně se doplňující a přitom odlišné vozy: Nemo, Berlingo, Jumpy a Jumper. Vyrábět se bude v závodě Sevelnord.
 
Nová generace Jumpy má díky nové modulární platformě, vycházející z platformy EMP2, optimalizovanou architekturu pro více užitečných funkcí, větší komfort a bezpečnost Nízké provozní náklady zajišťují vznětové motory 1,6 l a 2 l poslední generace s výkony od 70 kW/95 k (210 N.m) po 132 kW/180 k (400 N.m).
 
Vůz, určený pro širokou skupinu uživatelů (řemeslníci, stavaři, podnikatelé ve službách, státní správa), je k dispozici ve verzích furgon, kombi pro dopravu až 9 osob, polokombi (prodloužená kabina) a plošina s kabinou. Nabízí tři délky (XS: 460 cm, M: 495 cm a XL: 530 cm), takže si každý uživatel může zvolit vůz podle svých potřeb a odvětví činnosti. Připravena je i řada možností karosářských úprav, takže vůz dokáže splnit potřeby všech možných řemesel. Boční posuvné dveře s hands free ovládáním, v segmentu zcela nevídané, usnadňují nakládku a vykládku vozu má-li uživatel ruce plné různého vybavení, balíčků nebo zboží.
 
Nový Citroën Jumpy nabízí užitečné zatížení 1400 kg, objem nákladového prostoru až 6,6 m3 a umožňuje táhnout až 2,5 t. Výška pouze 190 cm u verzí XS a M umožňuje vjezd i do garáží, kam mají vozy tohoto segmentu často obtížný přístup.
 
V tomto segmentu je zcela nevídaná modularita díky systému Moduwork. Tento systém, usnadňující každodenní život umožňuje po sklopení bočního sedadla spolujezdce k přepážce uvolnit prostor s rovnou podlahou a díky velkému otvoru v přepážce nabízí užitečnou délku 400 cm. Díky otočnému stolku a držákům na tablet a telefon je navíc možné ho proměnit v mobilní kancelář. Připravena bude i přestavba 4×4, kterou navrhla a realizovala specializovaná firma Automobiles Dangel.
 
Připraveny jsou i technologie usnadňující život, jako je Top Rear Vision pro lepší výhled při manévrování, barevný projekční displej (HUD) a Citroën Connect Nav s on-line 3D navigací s hlasovým ovládáním a dotykovým displejem.
  • Nový Citroën Jumpy
  • Nový Citroën Jumpy
  • Nový Citroën Jumpy
  • Nový Citroën Jumpy
  • Nový Citroën Jumpy
  • Nový Citroën Jumpy