nový ds 4 a ds 4 crossback | Aktuality | autoweek.cz

Nový DS 4 a DS 4 Crossback

Nový DS 4 a DS 4 Crossback

09.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka DS uvádí dva nové kompaktní modely - modernizovaný DS 4 a crossover DS 4 Crossback.
Nové vozy DS 4 a DS 4 Crossback uvádějí jeden model se dvěma různými karoseriemi a zcela novou přední maskou.

Modelu DS 4 se od uvedení na trh v roce 2010 prodalo 115 000 kusů. Nyní přichází nový rovnou ve dvou podobách - jako dynamický hatchback DS 4 a crossover DS 4 Crossback s o 30 mm vyšší světlou výškou. Značka DS tak reaguje na chování zákazníků v segmentu prémiových kompaktních hatchbacků, kteří ze 30 % volí crossovery.
 
Obě verze, které budou ve světové premiéře představeny na frankfurtském autosalonu, se na evropský trh dostanou v listopadu 2015. Délka obou vozů je 428 cm a objem zavazadlového prostoru 359 l.
 
Nový koncept přídě, převzatý z konceptu Numéro 9, tvoří vertikální šestiúhelníková maska chladiče se znakem DS (DS Wings), a nové světlomety, spojující LED a xenonovou technologii s novými LED směrovkami. Přední strana s LED mlhovkami s funkcí přisvícení do zatáček používá celkem 84 LED modulů.
 
Velká novinka v oblasti připojení, která se u vozu DS 4 jako u prvního modelu  DS a prvního vozu skupiny PSA objevuje, je protokol CarPlay, který je kompatibilní s nejnovějšími telefony Apple iPhone. Dotykový barevný 7“displej nabízí snadnější přístup ke všem funkcím vozu (díky tomu je o 12 tlačítek na středovém panelu méně) a umožňuje používat funkci New Mirror Screen, tedy replikaci chytrého telefonu (Android a iOS) na displeji přístrojové desky. DS například nabízí možnost psát SMS hlasovým ovládáním. Nové DS 4 a DS 4 Crossback jsou, stejně jako všechny vozy DS, vybaveny systémem DS Connect Box.
 
Nový DS 4 bude uveden na trh v říjnu se šesti přeplňovanými motory - třemi zážehovými tříválci PureTech, dvěma čtyřválci THP a třemi turbodiesely BlueHDi. DS 4 Crossback bude vybaven čtyřmi motory: dvěma zážehovými a dvěma turbodiesely. Řada PureTech se rozšířila o verzi s přeplňováním PureTech 130 S&S s výkonem 96 kW (131 k) při 5500/min a maximálním točivým momentem 230 N.m.
 
Inteligentní protiprokluzový systém Intelligent Traction Control je k dispozici u obou vozů. Při nízké přilnavosti optimalizuje řízení prokluzu předních kol.
  • Nový DS 4 a DS 4 Crossback
  • Nový DS 4 a DS 4 Crossback
  • Nový DS 4 a DS 4 Crossback
  • Nový DS 4 a DS 4 Crossback
  • Nový DS 4 a DS 4 Crossback