nový fiat panda 4x4 | Aktuality | autoweek.cz

Nový Fiat Panda 4x4

Nový Fiat Panda 4x4

02.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Velkou novinkou Fiatu na pařížském autosalonu byla světová premiéra tří nových přírůstků do rodiny Panda, verzí 4x4, Trekking a Natural Power. 

 

Nejnovější generace Pandy se stala oficiálním automobilem soutěže Miss Italia a Fiat jedním z jejích oficiálních sponzorů. Proto byla při představení vozu přítomna Miss Italia 2012, devatenáctiletá Giusy Buscemiová ze Sicílie.

O nové Pandě 4x4 Fiat uvádí, že je „jediným modelem s pohonem všech kol v segmentu A“. Její předchůdkyně proto byly nejprodávanějším vozem s pohonem všech kol na světě.

Na rozdíl od běžné Pandy je verze 4x4 vybavena systémem stálého pohonu všech kol se dvěma diferenciály, elektronicky ovládanou spojkou, standardně dodávaným elektronickým systémem řízení stability jízdy ESC a elektronickou uzávěrou diferenciálu ELD.

Konstruktéři Fiatu rovněž upravili pérování aby vyhovovalo použití vozu s pohonem všech kol. Proto zvýšili světlou výšku. Vpředu je použito nezávislé zavěšení se vzpěrou typu McPherson a vzadu je jednoduchá náprava se zkrutnou příčkou v uspořádání, které bylo speciálně vyvinuto pro tuto verzi.

Skromná stylizace zahrnuje ochranné plechy pod nárazníky, plastové obruby a nová . Uvnitř najdeme zelený rám kolem přístrojové desky a speciální polstrování.

Pro Pandu s pohonem všech kol je na výběr zážehový motor TwinAir Turbo 0,9 l s výkonem 62 kW (84 k) a vznětový motor MultiJet II 1,3 l s výkonem 55 kW (75 k).