nový ford fiesta se představí na friends festu | Aktuality | autoweek.cz

Nový Ford Fiesta se představí na Friends Festu

Nový Ford Fiesta se představí na Friends Festu

11.08.2017 | | Aktuality

Ford Fiesta přichází ve zcela nové generaci. Tu český Ford motoristům poprvé oficiálně představí na festivalu zvaném Friends Fest v sobotu 12. srpna v Pardubicích.
Nová Fiesta nabídne zákazníkům hned od začátku výběr ze čtyř variant: základní, ale výborně vybavený Trend, stylový Titanium, sportovně laděný ST-Line a luxusní Vignale. V příštím roce nabídku rozšíří ještě crossover Fiesta Active a sportovní Fiesta ST s výkonem 147 kW. Nejširší nabídka verzí v historii Fiesty je odpovědí na rostoucí poptávku zákazníků po pestrém výběru různých variant a požadavky na vyšší kvalitu v segmentu malých vozů.
 
Jako první model značky Ford dostala Fiesta systém detekce chodců, který dokáže předejít srážce i v noci. Fiesta je také první Ford s prémiovým audiosystémem B&O PLAY, který dokáže interiér vozu proměnit doslova v koncertní síň a jehož zvukovým kvalitám dokáže konkurovat jen málokterý audiosystém napříč všemi značkami i segmenty. Inovativní infotainment SYNC 3 má „plovoucí“ dotykový displej až 8“ a intuitivní ovládání.
 
Ergonomický interiér nabízí nové možnosti individualizace. Prémiovou výbavu zastupuje například otevíratelná panoramatická prosklená střecha nebo vyhřívaný volant
 
Nová Fiesta u zážehových variant sází zejména na tříválcové motory včetně EcoBoostu 1.0. Výkonové rozpětí zážehových motorů sahá od 51 do 103 kW (70 do 140 k). V nabídce nebude chybět ani úsporný turbodiesel.
 
Víc se návštěvníci dozvědí na sobotním pardubickém Friends Festu. Tam jim nový Ford Fiesta představí moderátorská dvojice Martin Dejdar – Petr Vacek spolu s odborníky z českého Fordu. Všichni návštěvníci akce, kteří přijedou již dopoledne, se přitom budou moci zúčastnit soutěže o zapůjčení nového Fordu Fiesta na jeden rok.
 
Friends Fest - přátelský festival plný Ameriky
Multižánrový zážitkový open-air festival pro všechny, kteří obdivují americké automobily a motocykly, kteří si čas od času dopřejí poctivé, typicky americké pochutiny, jako hamburgery či steaky, zajímají se o vojenskou historii a techniku, nedají dopustit na blues, country či rock ’n’ roll v podání českých kapel či milují svět westernu a indiánů.
 
Návštěvníci uvidí vojenské campy a techniku, zažijí atmosféru rodeové arény, inspirují se módními stylovými přehlídkami, pobaví se různými soutěžemi a shlédnou mnoho a mnoho dalšího. Pro děti je připraven netradiční dětský den s mnoha zajímavými atrakcemi. Návštěvníci festivalu uvidí na živo i americké dragouny tedy 2nd Cavalry Regiment. Hudební hvězdou večera pak bude skupina Uriah Heep. Celý festival bude moderovat Martin Dejdar s Petrem Vackem.
 
Vstupné pouze 200 Kč/osobu v předprodeji Ticket Art, Ticket Pro a friendsfest.cz. V den konání akce je vstupné 250 Kč/osobu, od 15 hodin pak 350 Kč/osobu. Děti do výšky 150 cm mají vstup zdarma.
 
Friends Fest se koná pod záštitou velvyslanectví USA v Praze, primátora statutárního města Pardubic Ing. Martina Charváta, senátorky za Pardubicko a Chlumecko Mgr. Miluše Horské a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
 
To nejzajímavější, co bude k vidění:
- Armáda ČR – speciální jednotky, výstavka techniky a výzbroje, k vidění bude kolový obrněný transportér Pandur II
- Přehlídka automobilů značky Ford od A do Z s hvězdou festivalu legendou Ford Mustang
- Přehlídka amerických automobilů – loukoťová kola, chrom a křídla, nadupané muscle cars, monumentální pick-upy, prostě to nejlepší z historie amerického automobilismu
- Americké motocykly velké trojky Harley-Davidson, Indian, Victory
- Rodeo show v open-air aréně 50 x 30 m, v které proběhnou všechny disciplíny pravého rodea: Team Roping (teamové lasování telete), Tie down roping (lasování telete), Barrel racing (barelový dostih), Electric Bull Riding (jízda na divokém býkovi)
- Westernová show – laso, bič, revolver, sekera, nůž
- Appaloosa show – Appaloosa je kůň, jehož původ sahá výhradně ke koním vyšlechtěným indiánským kmenem Nez Percé. Souznění člověka a koně, tak jak na festivalu uvidíte, vás doslova nadchne!
- Indiánská show a indiánská vesnice – Indian Show přenese účastníky do Amerických prérií, mezi kmeny indiánů, ukáže umění soužití člověka s přírodou, indiánské hry pro děti a tradiční i moderní tance.
- Soutěž v pojídání chilli – soutěžící zkusí přežít svoji „zlatou dávku“ kapsaicinu.
- Gastronomie – široká nabídka občerstvení v americkém stylu
- Vojenské kempy s dobovou technikou druhé světové války. Se svou vojenskou technikou přijedou: Klub vojenské historie – 16. Obrněná a Military Car Club Plzeň.
- Buffalo Bill – Jedna z nejlepších střelnic u nás, naprosto bezpečná s možností hrát víc her, jako například: 50 ran za 1 minutu nebo Náhodné zvednutí.
- Pardubice Stallions – ukázky amerického fotbalu – východočeský tým amerického fotbalu s tradicí a pravidelnou účastí v České lize amerického fotbalu.
- Na závěr festivalu velký ohňostroj!
 
Hudební vystoupení:
- Uriah Heep (GB)
- Robert Křesťan a Druhá tráva
- Elvis Presley Revival Band
- Pumpa
- RockOval
- Cop
- BlueGround & Klára