autobest gala awards | Aktuality | autoweek.cz

AutoBest Gala Awards

AutoBest Gala Awards

09.06.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

21. ročník udílení cen AutoBest Gala Awards se bude konat ve čtvrtek 9. června ve Štrasburku ve Francii.
Program 21. předávání cen AutoBest Gala Awards 2022 byl vytvořen na základě zajímavého konceptu, který zdůrazňuje francouzskou kulturu. Průběh slavnostního předávání cen bude ve čtvrtek 9. června od 19:15 živě přenášeno na webových stránkách AutoBest (www.autobest.org), Facebooku a YouTube kanálu AutoBest: https://www.youtube.com/watch?v=9QyZRZX94Ro.
 
Ceny AutoBest jsou vysoce hodnoceny jako nejvýznamnější evropská ocenění v motoristických médiích. Štrasburk je hlavním městem evropských občanů a oficiálním domovským městem Evropského parlamentu. Rozhodnutí uspořádat Gala Awards AutoBest ve Štrasburku bylo hluboce spojeno se společnými zájmy a snahou o evropské spotřebitele.
 
Dan Vardie, zakladatel a předseda představenstva společnosti AutoBest, řekl: „V naší tradici jedeme jednou za 32 let do jedné členské země hostit klíčovou přední motoristickou mediální událost v Evropě a ve světě. Tento je rok je rokem Francie. AutoBest zastupuje evropské motoristy a poskytuje jim smysluplný přehled o tom nejlepším z automobilového průmyslu, od ocenění Best Buy Car of Europe po nové technologie, design, konektivitu, motoristický sport a další.“
 
Během Gala Awards bude nejvyšší evropské ocenění, Best Buy Car of Europe 2022, předáno Dacii za 100% elektrický model Spring.
Další ceny, které budou uděleny během ceremoniálu, jsou:
CompanyBest 2022 : Pininfarina S.p.A
ManBest 2022: Mate Rimac
EcoBest 2022: Renault Megane E-Tech 100% elektrický
SafetyBest 2022: Isuzu D-Max
SmartBest 2022: Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen
SportBest 2022: Alejandro Agag, zakladatel Formule E a Extreme E
DesignBest 2022: Walter de Silva
 
Organizace AutoBest byla založena v roce 2001 s revolučním konceptem „Best buy car“ dostupným na evropském trhu. V porotě je zastoupeno celkem 31 evropských národů, což pokrývá velkou většinu evropské populace. Aby se vůz stal vítězem AutoBest, musí představovat nejlepší nabídku pro většinu evropských zákazníků. AutoBest používá transparentní hlasovací systém se složitou maticí 13 kritérií, která rozhodují o vítězi.