nový ford focus už v prodeji | Aktuality | autoweek.cz

Nový Ford Focus už v prodeji

Nový Ford Focus už v prodeji

21.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford Focus 4. generace dorazil k prodejcům Fordu v České republice. U prodejců jsou již první hatchbacky, kombi přijde v říjnu. Cenová nabídka začíná od 369 990 Kč.
Ford Focus 4. generace už je u autorizovaných prodejců Fordu v České republice. V současné době je k dispozici přes 300 vozů v různých specifikacích, ze kterých si vybere každý.
 
Ač jeho vnější rozměry se zvětšily jen minimálně (délka 4376 mm pro hatchback, 4664 mm pro kombi), nabízí nový Focus výrazně zvětšený interiér i zavazadlový prostor, jenž je dokonce nejširší v segmentu.
 
Motory v nabídce jsou přeplňované zážehové tříválce s přímým vstřikováním benzinu 1,0 EcoBoost ve verzích 74 kW (100 k) a 92 kW (125 k) a 1,5 EcoBoost ve verzích 110 kW (150 k) a 134 kW (182 k). Převodovka je šestirychlostní přímo řazená nebo osmirychlostní samočinná. Turbodiesely 1,5 EcoBlue a 2,0 EcoBlue přijdou během podzimu.
 
Tradičně nadprůměrné jízdní vlastnosti nového Fordu Focus osloví zejména vyznavače dynamické jízdy. Prostorný interiér a zavazadlový prostor je zase zajímavý pro ty, kteří hledají rodinné auto. Vyspělé asistenční systémy spolu s vysokou úrovní pasivní bezpečnosti řadí Focus mezi nejbezpečnější auta v segmentu kompaktních vozů. K dispozici pro něj je například vyspělý adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go, rozpoznávání cyklistů nebo samočinný parkovací systém, kde řidič u vozů se samočinnou převodovkou nemusí ovládat nejen volant, ale ani pedály. Z dalších asistenčních systémů je zde např. asistent vyhýbacího manévru, který dnes z celé světové produkce nabízí pouze nový Focus.
 
U Fordu věří, že se i díky velmi příznivé zaváděcí základní ceně 369 990 Kč za verzi Focus Trend s pětidveřovou karoserií a motorem 1,0 EcoBoost 74 kW (100 k) nový Focus brzy stane nejprodávanějším modelem. Pro nový Ford Focus platí pětiletá záruka.