nový ford ka+ | Aktuality | autoweek.cz

Nový Ford Ka+

Nový Ford Ka+

23.11.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford uvádí na evropské trhy do segmentu čtyřmetrových aut nový pětidveřový pětimístný hatchback Ka+. Základní cena pro český trh byla stanovena na 288 990 Kč. Ford Ka+ se do Evropy dováží z Indie.
Ford Ka+ se v evropské nabídce značky řadí po bok Fiesty jako alternativa pro ty, kteří hledají dobře vybavené malé auto. Ka+ je pětidveřový hatchback s délkou pod 4 m založený na globální platformě Fordu pro malé vozy. Je kratší než Fiesta, ale vyšší. Zavazadlový prostor má objem 270 l.
 
Vůz vyvinutý u Ford Brazil se v Latinské Americe prodává od léta 2014 jako Ford Ka. Pod jménem Ford Figo Aspire je od loňského léta v prodeji i v Indii, kde se rovněž vyrábí. Nyní po úpravách v režii Ford of Europe přichází do prodeje i v Evropě s výbavou odpovídající evropským požadavkům. Do Evropy se dováží z indického Sanandu ve státě Gujarát.
 
Aby mohl Ford nabídnout co nejpříznivější cenu, zvolil pro tento model zjednodušenou nabídku pohonných jednotek na bázi nového zážehového motoru 1,2 Ti-VCT. Pro český trh je k dispozici výkonnější varianta se 63 kW (85 k). Motor s proměnným časováním sacích i výfukových ventilů vychází ze stejné konstrukční řady jako Duratec 1,25 ve Fiestě. Standardně se dodává s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou. Kombinovaná spotřeba benzinu je 5,0 l/100 km.
 
Ka+ má vlastní specifikaci podvozku. Zadní vlečená náprava i pneumatiky s nízkým valivým odporem byly vyvinuty speciálně pro tento model. Upraven byl rovněž přední pomocný rám a uchycení motoru. Řízení s elektrickým posilovačem má ve vozech určených pro evropský trh strmější převod a proměnný účinek posilovače v závislosti na rychlosti jízdy. Nosná struktura karoserie je z bezmála 50 % z vysokopevnostní oceli.
 
Standardní výbava zahrnuje klimatizaci, rádio s komunikačním a zábavním systémem Ford SYNC s Bluetooth handsfree a hlasovým ovládáním, elektrické ovládání předních oken i zrcátek, dálkově ovládané centrální zamykání, šest airbagů, elektronický stabilizační systém ESC s asistentem pro rozjezd do svahu, nastavitelný omezovač rychlosti a systém doplňování paliva Ford Easy Fuel.
  • Nový Ford Ka+
  • Nový Ford Ka+
  • Nový Ford Ka+
  • Nový Ford Ka+
  • Nový Ford Ka+