nový koleos bude sokem i pro kodiaq | Aktuality | autoweek.cz

Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq

Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq

31.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault pokračuje v obnově své modelové nabídky a stejně jako jiné značky posiluje své zastoupení v segmentu SUV a crossoverů. Nová generace SUV Koleos se v Evropě nedávno představila na autosalonu v Ženevě.
Renault zákazníkům nabízí výběr ze tří crossoverů. Vedle úspěšných modelů z evropské produkce Kadjar a Captur (tento bestseller se představuje v modernizované podobě) přiváží do Evropy i plnohodnotné SUV Koleos dlouhé 465 cm, nesoucí všechny znaky velkého komfortního auta podobně jako novinka značky Škoda, velké SUV Kodiaq.
 
Globální auto
Koleos přichází se zcela novou podobou, která je plně v souladu s novým stylem ostatních modelů značky Renault navrženým Laurensem van der Ackerem. Toto velké SUV kombinuje schopnosti velkého SUV s výbavou a výkony luxusního automobilu. U Renaultu věří, že právě díky této kombinaci se druhé generaci bude na evropských trzích dařit lépe než té první.
 
Také nový Koleos pochází od korejské automobilky Samsung, která patří Renaultu. Byl navržen na alianční modulární platformě Renault-Nissan CMF-CD (Common Module Family) jako Renault Kadjar nebo 3. generace Nissanu X-Trail. Na rozdíl od Kadjaru ale nabídne i pohon všech kol systémem obdobným jako Nissan X-Trail.
 
Nová generace modelu Koleos se poprvé představila veřejnosti vloni na autosalonu v Pekingu, protože právě čínský trh je hlavním odbytištěm tohoto modelu (pro Čínu jej vyrábí automobilka Dongfeng Renault ve Wuhanu). Od roku 2016 se prodává v Austrálii, Turecku, Asii, oblasti Perského zálivu a Jižní Americe. Do Evropy přijde v červnu 2017 z produkce korejského závodu v Busanu.
 
Jen vznětové motory?
Nový Koleos podle informací ze Ženevy nabídne na výběr ze čtyř uspořádání pohonu: vznětový motor Energy dCi 130 (1,6 l/96 kW) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou a pohonem předních kol, vznětový motor Energy dCi 175 (2,0  l/130 kW) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou a pohonem všech kol, stejný motor Energy dCi 175 s převodovkou s plynulou změnou převodu CVT X-Tronic a pohonem předních kol a vznětový motor dCi 175 s převodovkou X-Tronic a pohonem všech kol.
 
Poprvé i Initiale Paris
V Evropě bude od druhé úrovně výbavy nabízet čalounění kombinující látku a syntetickou kůži, hliníkové podélné střešní lišty, hands-free kartu Renault a přední a zadní parkovací senzory. Bude vybaven multimediálním systémem R-Link 2 s dotykovým displejem 7“ s mapou Evropy, rozhraním Bluetooth, digitálním rádiem a připojenými službami kompatibilními s Apple CarPlay a Android Auto.
 
Od třetí úrovně výbavy se se přidají 18“ kola z lehké slitiny, světlomety Pure Vision LED, čalounění kůží a ambientní osvětlení interiéru. Bude také vybavena zpětnou kamerou a systémem R- Link 2 spolu s příslušnými připojenými službami a dotykovým displejem 8,7“.
 
Na většině evropských trhů je Nový Koleos nabízen také v luxusní verzi Initiale Paris s exkluzivním metalickým barevným odstínem černá Améthyste, výjimečnými koly 19“ a čalouněním kůží Nappa. Nový Koleos Initiale Paris bude vybaven asistenčními systémy včetně parkovacího asistentu Easy Park Assist a špičkového audiosystému Bose s 12 reproduktory.
  • Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq
  • Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq
  • Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq
  • Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq
  • Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq
  • Nový Koleos bude sokem i pro Kodiaq