nový konfigurátor vozů škoda | Aktuality | autoweek.cz

Nový konfigurátor vozů Škoda

Nový konfigurátor vozů Škoda

20.03.2019 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Nový konfigurátor vozu, poprvé použitý u modelu Scala, se nyní rozšiřuje na celou modelovou paletu značky Škoda. Přináší realistickou vizualizaci vozů, možnost zobrazení nabídky skladových vozů k okamžitému odběru, responzivní design a nelineární navigace.
Škoda připravila nový interaktivní online konfigurátor nových vozů, jehož prostřednictvím si zákazník může realisticky zobrazit kompletní modelové portfolio značky Škoda včetně všech dostupných karosářských variant, modelových verzí i prvků mimořádné výbavy ve svém internetovém prohlížeči.
 
Současné webové řešení, využívající 3D rendering a přesnou vizualizaci jednotlivých modelových řad a prvků mimořádné výbavy, uvedla Škoda v roce 2010. Je dostupné na 27 trzích včetně České republiky. Nyní dochází k dalšímu vylepšení grafiky a přidání nových funkcí tak, aby konfigurátor uživatelům nabídnul víc komfortu a byl připraven pro nejnovější digitální aplikace a trendy.
 
Historie konfigurátoru nového vozu začíná roku 2001, kdy se jeho první verze dostala k autorizovaným prodejcům značky Škoda. V roce 2005 se konfigurátor stal informativním a doplňkovým nástrojem podpory prodeje dostupným široké zákaznické veřejnosti. Od té doby se stále zdokonaluje a rozšiřuje ruku v ruce s vývojem grafického designu a šíře nabízených služeb i sortimentu značky Škoda, jako je např. možnost financování vozu formou pravidelné měsíční splátky prostřednictvím Škoda Financial Services nebo nabídka Škoda Originálního příslušenství.  Aktuálně Škoda v České republice uvádí jeho nejnovější podobu. Nová podoba webového rozhraní konfigurátoru vozu se nyní promítá do všech modelů.
 
Současná podoba konfigurátoru reaguje na aktuální trendy v oblasti IT. Vyznačuje se nejvyšší mírou kompatibility s novými komunikačními technologiemi a plně responzivním designem pro všechna koncová multimediální zařízení. Uživatelům přináší ještě realističtější vizualizaci nabízených automobilů, díky nové technologii renderových snímků. Konfigurátor dává nově příležitost porovnat až tři stupně výbav, motorizací a již uložených konfigurací najednou.