nový land rover defender se připravuje | Aktuality | autoweek.cz

Nový Land Rover Defender se připravuje

Nový Land Rover Defender se připravuje

29.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace Land Roveru Defender přijde na trhy ve Spojených státech a Kanadě v roce 2020. Vrátí se tam po dlouhé přestávce trvající 21 let jako potenciální rival vozů Jeep. V Evropě se ale představí už během roku 2019.

Land Rover oficiálně potvrdil, že nová generace Defenderu se od ledna 2019 začne testovat i v Severní Americe. První maskované testovací prototypy už se nedávno objevily i na cestách ve Velké Británii. K vidění zde jsou tří- i pětidveřové varianty s krátkým a dlouhým rozvorem náprav. Testování maskovaných prototypů na silnicích i v terénu bude předcházet oficiálnímu představení nové generace Defenderu (interní označení L663), k němuž dojde v příštím roce.
 
První vývojové prototypy již dorazily do USA. Land Rover uvádí, že potřebuje Defender otestovat v Severní Americe vzhledem k dostupnosti různých typů terénů. Navíc zde může být nový vůz podroben velkým extrémům počasí, aby se u Land Roveru ujistili, že novinka je hodna pověsti, kterou si model Defender a jeho přímí předchůdci za sedm desetiletí získali. Vozy se budou testovat při teplotách od -40 °C do +50 °C, v terénu i mimo terén a ve výškách až 3900 m n. m.
 
Nový Defender bude mít zcela nový vzhled i moderní interiér. K dispozici pro něj budou nejnovější asistenční systémy, stejně jako možnosti připojení k informačnímu systému JLR. Samozřejmě i nadále půjde o robustní terénní vozidlo, ovšem bude mnohem luxusnější než dosud, aby se stal konkurentem vozů Jeep. Land Rover totiž o budoucím voze tvrdí, že bude pro značku revolučním produktem schopným oslovit ještě širší okruh zákazníků než jeho ortodoxní předchůdce.
 
Nový Defender byl navržen s využitím zcela nové modulární platformy (architektury) MLA (Modular Longitudal Architecture), která je lehčí a přitom vykazuje větší tuhost. Platforma byla navržena s tím, aby umožňovala použití nejen spalovacích motorů, ale i hybridní a dokonce i plně elektrický pohon. Víc zatím Land Rover není ochoten prozradit, ale slibuje, že vše bude odhaleno už v roce 2019. Nový Defender by se měl vyrábět v novém závodě společnosti JLR v Nitře na Slovensku.
 
  • Nový Land Rover Defender se připravuje
  • Nový Land Rover Defender se připravuje
  • Nový Land Rover Defender se připravuje
  • Nový Land Rover Defender se připravuje
  • Nový Land Rover Defender se připravuje