nový mercedes-benz třída t | Aktuality | autoweek.cz

Nový Mercedes-Benz Třída T

Nový Mercedes-Benz Třída T

05.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mercedes-Benz Vans bude od prvního pololetí 2022 soukromým zákazníkům nabízet kompaktní městské MPV pro rodinu, volný čas a podnikání. Třída T se bude, stejně jako Citan, vyrábět ve spolupráci s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi.
Mercedes-Benz Vans na platformě pro malá lehká užitková vozidla vytváří zcela nový model, který optimálně splňuje požadavky rodin a hodí se i pro volnočasové aktivity. Třída T je zcela nově vyvinutým modelem, který bude na první pohled rozpoznatelný jako Mercedes-Benz díky typickým vlastnostem značky v oblastech designu, vysoké hodnoty, bezpečnosti a konektivity.
 
Mercedes-Benz Třída T se zaměří na trh soukromých zákazníků atraktivním poměrem cena/výkon. Písmeno T symbolizuje koncepty s efektivním využitím obestavěného prostoru. Je tedy ideální jako modelové označení kompaktního rodinného MPV. Nová Třída T nabídne velkorysý vnitřní prostor a rozmanité možnosti využití při přepravě osob například v rámci služeb sdílení vozidel. Posuvné boční dveře na levé i pravé straně vozidla umožní snadný přístup do interiéru. Kromě konvenčních pohonů bude v nabídce také varianta s plně elektrickým pohonem.
 
Mercedes-Benz Vans je v segmentu malých lehkých užitkových vozů zastoupen od roku 2012 modelem Citan, určeným pro firemní zákazníky. Divize lehkých užitkových vozů ohlásila loni v srpnu nástupce kompaktního městského rozvážkového vozu včetně varianty se zcela elektrickým pohonem. Na platformě tohoto malého lehkého užitkového vozu vznikají dva modely. Zatímco Mercedes-Benz Citan bude nekompromisně koncipován pro požadavky firemních zákazníků, podnikatelů a živnostníků, zaměří se Třída T především na soukromé zákazníky.