nový mercedes-benz třídy e all-terrain | Aktuality | autoweek.cz

Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain

Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain

25.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V březnu 2017 Mercedes-Benz začne prodávat kombi třídy E v podobě crossoveru s přídomkem All-Terrain. Mercedes-Benz E All-Terrain slibuje, že snadno projede i tam, kde konvenční kombi musejí další jízdu vzdát.
Mercedes-Benz E All-Terrain nezastaví nezpevněné lesní cesty ke skalám pro horolezce ani strmé serpentiny k lyžařské chatě zasypané sněhem. Pomohou mu v tom zvětšená světlá výška, velká 19“ nebo 20“ kola a standardně dodávaný pohon všech kol 4MATIC. K tomu se přidávají výrazně rozšířené podběhy kol a maska chladiče ve stylu SUV. Rovněž standardně se dodává i vícekomorové vzduchové pérování Air Body Control, které umožňuje tři úrovně nastavení světlé výšky v rozsahu od 0 do +35 mm. V porovnání s třídou E kombi má třída E All-Terrain o 29 mm větší světlou výšku – o 14 mm díky pneumatikám a 15 mm připadá na větší světlou výšku vzduchového odpružení v normální poloze. Světlá výška činí 121 až 156 mm.
 
Výbava verze All-Terrain vychází z výbavové linie Avantgarde, na přání jsou k dispozici ještě linie Exclusive a prvky výbavy designo. Nový model disponuje veškerými inteligentními řešeními pro zavazadlový prostor z třídy E kombi a standardně je vybaven polohou Cargo pro opěradla dělených zadních sedadel. K dispozici jsou rovněž veškeré inovace třídy E v oblastech bezpečnosti, komfortu a asistenčních systémů.
 
All-Terrain bude uveden na trh ve verzi E 220 d 4MATIC s nově vyvinutým vznětovým čtyřválcem o výkonu 143 kW (194 k) při 3800/min a s točivým momentem 400 N.m při 1600-280/min. Nedlouho poté bude následovat varianta E350 d s turbodieselem  V6 3,0 l o výkonu 190 kW (258 k). Obě verze mají standardně novou devírychlostní samočinnou převodovku 9G-Tronic.
 
All-Terrain standardně disponuje voličem jízdních režimů Dynamic Select, který řidiči poskytuje výběr z pěti provozních režimů s různou charakteristikou reakcí motoru, převodovky, ESP a řízení. Specifickou odlišností je jízdní režim All-Terrain, který nabízí nastavení pro provoz mimo zpevněné cesty a byl odvozen od modelu GLE. Aktivací jízdního režimu All-Terrain se zvětší světlá výška podvozku ve spojení se standardním systémem Air Body Control o 20 mm pro rychlost jízdy až do 35 km/h. Patřičným způsobem se změní také hranice pro zásahy systémů ESP, resp. regulace míry otáčení vozidla kolem svislé osy a protiprokluzového systému ASR.
 
  • Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain
  • Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain
  • Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain
  • Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain
  • Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain
  • Nový Mercedes-Benz třídy E All-Terrain