nový mercedes-benz třídy s ukazuje interiér | Aktuality | autoweek.cz

Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér

Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér

28.03.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Průkopnická technologie v interiéru nového Mercedesu-Benz třídy S modelový rok 2014 byla odhalena na newyorském autosalonu v předstihu před jeho červnovou premiérou. 

Celková architektura interiéru je dalším vývojovým stupněm vycházejícím ze současného modelu s přístrojovým panelem ve tvaru vlny a samostatnou dvojicí hlavních ukazatelů.

Přesně tak, jak byste čekali od nové generace automobilu tradičně proslaveného použitím průkopnických technologií, obsahuje obrovské množství elektronických inovací. Plně digitální soubor měřidel a středový 12,3‘‘ displej s vysokým rozlišením využívají technologii dvojitého displeje Splitview, díky níž jej mohou současně sledovat řidič i spolujezdec. Pátá generace systému Comand je vybavena procesorem Intel Atom ovládaným otočným číselníkem. Systém v současnosti pracuje s operačním systémem Apple iOs, zatímco podpora systémů Android a Blackberry se teprve vyvíjí.

V luxusním prostředí vozu třídy S cestující obklopuje vysoce kvalitní dřevěné obložení a kožené potahy sedadel vybavené osvěžujícím masírovacím systémem. Tento systém využívá princip horkých kamenů a 14 vzduchovým polštářků v opěradle. Nabízí šest masážních programů, z nichž dva používají vyhřívání.

Sedadla jsou rovněž vybavena aktivními bezpečnostními pásy a technologií Magic Body Control, jež rozpoznává nerovnosti na silnici a odpovídajícím způsobem nastavuje pérování.

Aktivní systém parfémů je vybavený ionizační funkcí. Poskytuje čtyři typy vůní: Freeside, Sports, Downtown a Nightlife.

Vůz třídy S se může pochlubit audio systémem Burmester o 1500 W s 24 reproduktory vytvářejícími prostorový zvukový efekt.

Také cestující vzadu mají k dispozici duální obrazovky, individuální možnost nastavení sklonu sedadel a masážní funkci.

V celé kabině vozu se nachází 156 tlačítek, z toho 12 na volantu, 23 na dveřích řidiče a dalších 13 na dveřích cestujícího vpředu. Na zpětném zrcátku jsou tři tlačítka, deset na předním čalounění střechy a čtyři na zadním. Na obou zadních dveřích je umístěno 15 tlačítek.

Pokud jde o exteriér, již na loňském pařížském autosalonu jsme mohli vidět předpremiéru jeho nového tvaru ve formě plastiky „Aesthetics S“. 

  • Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér
  • Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér
  • Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér
  • Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér
  • Nový Mercedes-Benz třídy S ukazuje interiér