nový nissan terrano je vlastně dacia duster | Aktuality | autoweek.cz

Nový Nissan Terrano je vlastně Dacia Duster

Nový Nissan Terrano je vlastně Dacia Duster

26.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V Bombaji byl oficiálně představen nový Nissan Terrano. Toto SUV je vlastně jen přejmenovaným vozem Dacia Duster s  vyšší úrovní výbavy a je určený pro indický trh. Možná ale také předznamenává podobu modernizovaného Dusteru.

Shoda nového Nissanu Terrano s Dacií Duster (v Indii se prodává jako Renault Duster) je patrná na první pohled, byť vůz nese základní stylistické prvky Nissanu. Vůz v každém případě vypadá velmi dobře, byť nezastírá, že se jedná o nízkonákladové jednoduché a přitom robustní SUV. Podobný typ vozu kromě Dacie na současném trhu nikde není k sehnání.

Nové Terrano se snaží zákazníkovi poskytnout něco více, než jen změnu značky. Od svého prvního představení v roce 1986 existovaly tři generace tohoto modelu. Indie dostane verzi čtvrté generace ve formě vycházející z Dusteru.

Nejpatrnější změnou je příď, která má novou masku chladiče, přepracované světlomety, nové mlhové světlomety a prolisy v kapotě směřující k masce chladiče. Vůz má také nové 16" litá kola s novým designem, tmavé sloupky, větší koncové světlomety a další detaily.

I přes změny v karoserii si Terrano ponechává celkový tvar a profil Dusteru včetně výrazných oblouků kol. Terrano se bude dodávat v šesti barevných odstínech (šedém, stříbrném, černém, bílém, červeném a šedém).

Uvnitř najdeme luxusnější materiál čalounění a světlejší barevné odstíny, volant se stříbřitými prvky a nové odkládací schránky v přístrojové desce. Také tlačítka a ovladače na středovém sloupku jsou většinou nové a jsou umístěny na jinde než u Dacie. Středové větrací otvory již nejsou kruhové, ale mají pravoúhlý tvar. Vůz má také novou audio soustavu. Rovněž díky dřevěným prvkům v obložení dveří a středové konzole vypadá interiér Terrana mnohem prestižněji než u Dusteru.

Některé z těchto změn si ale možná najdou cestu do modernizované podoby Dacie Duster, jenž se má poprvé objevit na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu.

Společnost Nissan India zatím neoznámila technické specifikace. Jisté je, že nové SUV bude sdílet motory a převodovky s Dusterem, a to včetně verze s pohonem předních kol. Terrano je druhým SUV, jež bude Nissan v Indii prodávat, ale bude prvním, které tam bude také vyrábět. Druhým SUV, které Nissan v Indii prodává, je X-Trail. Ten se dováží jako hotový vůz. 

  • Nový Nissan Terrano je vlastně Dacia Duster
  • Nový Nissan Terrano je vlastně Dacia Duster
  • Nový Nissan Terrano je vlastně Dacia Duster